Přehled

Semifinále 5. kolo | 9. 4. 2023 | 14:00

HC Letci Letňany vs . Hokej Vyškov

4 : 1

1 : 1 | 3 : 0 | 0 : 0

Stav série: 3 : 2

Statistiky

Branky

HC Letci Letňany

16. Kastner (Turek, Havelka), 30. Wojnar (Arnošt), 33. Kropáček (Arnošt, Hozák), 37. Hozák (Arnošt)

Hokej Vyškov

2. Hefka (Sebera, Vašíček)

Sestavy

HC Letci Letňany

Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, havelka, Kynčl, Němeček, Guryevsky, Lytvynov, Fiala – Vacín, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Arnošt, Kastner, Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák (C), Turek, Čížek.

Trenér: Jaroslav Nedvěd

Hokej Vyškov

Kořének (37. Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera

Trenér: Michal Konečný

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV PROHRÁL BITVU O POSTUP

Praha – Všechno nebo nic. Semifinálová série druhé ligy mezi Letňany a Vyškovem se scvrkla do jediného utkání. O tom, kdo bude slavit a vyzve Znojmo v boji o první ligu měl definitivně rozhodnout pátý duel na ledě Pražanů. Stalo se. A i když úvod vypadal pro hosty nadějně, nakonec odjížděli na zpáteční cestu s velkým zklamáním. „Výborný začátek, ale pak zase stejně jako minule přišla trochu naše nedisciplinovanost, oni si pomohli přesilovkami a to rozhodlo. Odedřeli jsme to do konce, ale nestačilo to,“ zhodnotil porážky trenér Michal Konečný. Jak bylo řečeno, jako první udeřil jeho výběr. Po minutě a půl hry rozjel Hohl zpoza vlastní brány nenápadnou, ale o to přesnější kombinaci, kterou přenesl až do útočného pásma Vašíček se Seberou a posledně jmenovaný našel křížně ve druhé vlně osamoceného Vlastimila Hefku. Ten trefil milimetrově vzdálenější šibenici. „Matěj vjel do pásma, tak jsem si chvíli počkal a pak mi to dal na střed přesně na hokejku. Věřil jsem si, že by to mohlo jít nahoru, zkouším to na tréninku pod břevno, spadlo to tam. Jenže pak jsme se nechali zbytečně vylučovat a oni mají zkušenější hráče,“ uvedl jediný nedělní vyškovský střelec. Už do přestávky Letňanští odpověděli, když v premiérové přesilovce jako by se nechali trochu inspirovat prvním vyškovským úspěchem. U vlastního gólmana rozjeli útok, který na dvě nahrávky vedli po pravé straně a z pravého bodu pro vhazování mířil přesně Kastner. Ve druhé dvacetiminutovce se pak domácí stali autory rozhodujících momentů celé série. Ve třicáté minutě Wojnar využil chyby hostů, kteří si v rohu hřiště nepředali puk, sám vyjel do šance a tu proměnil. Za tři minuty si poradili s nabídkou druhé přesilovky, z klasického rozestavení nahazoval na teč do ohně Hozák a Kropáček toho nakonec využil, i když až dorážkou. No a za další čtyři minuty už měli Vyškovští tříbrankové manko, Arnošt pohybem za brankou soupeře zaměstnal hned dva protihráče a dostal puk před ni tak, aby Hozák mohl poslat touš nadvakrát na místo určení. Hostům zbývalo dvacet minut na minimálně tři góly. „Stáhli jsme to na tři lajny, dostali jsme se k šancím, lítalo to kolem tyček, ale k nějaké naději už nás nepustili. Letňany dokázaly svoji kvalitu a taky suverenitu ze základní části druhé ligy, naprosto vládli západní skupině. Nakonec se ta jejich kvalita projevila a my už s užším kádrem nedokázali držet krok, já myslím, že jsme dosáhli maximum,“ zmínil kouč Konečný. Letňany vyhrály 4:1, celkově tři dva na zápasy a vyzvou Znojmo. Vyškovským skončila bezesporu úspěšná premiérová sezona. „Sérii rozhodly přesilovky, alfa omega celého vývoje. Každopádně našim klukům je třeba poděkovat. Znovu hloubce před nimi všemi smekám. Samozřejmě nás to vypadnutí mrzí, cítil jsem před zápasem z kluků to odhodlání, ale zlomilo se to asi už ve čtvrtém zápase doma, tam byla chyba a měli jsme rozhodnout,“ uzavřel vyškovský lodivod.