Přehled

Semifinále 1. kolo | 2. 4. 2023 | 14:30

HC Letci Letňany vs . Hokej Vyškov

2 : 1

0 : 0 | 2 : 1 | 0 : 0

Stav série: 1 : 1

Statistiky

Branky

HC Letci Letňany

26. Kellerstein (Vacín, Pejchal), 33. Kellerstein (Pejchal)

Hokej Vyškov

34. Weintritt

Sestavy

HC Letci Letňany

 Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, Čížek, Kynčl, Němeček, Gurjevskij, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein, Wojnar, Kropáček, Kastner (A), Pejchal, Labuzík, Hrala, Uhlík, Hozák (C), Turek, Arnošt (A).

Trenér: Jaroslav Nedvěd

Hokej Vyškov

 Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera.

Trenér: Michal Konečný

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

DALŠÍ VELKÁ BITVA VYZNĚLA PRO LETŇANY

Praha – S první výhrou v kapse se chtěli pokusit o pondělní repete a nebyli od něj výsledkově daleko. Vyškovští hokejisté sehráli na ledě i ve druhém semifinálovém dni strhující bitvu. S jediným, bohužel ale podstatným rozdílem, po závěrečné siréně se radovali Pražané.

Zimní stadion v Letňanech zažil v pondělí v podvečer druhé měření hokejových sil dvou elitních týmů letošní druhé ligy. Opět přineslo velký boj, spoustu šancí před oběma brankami a také nejtěsnější výsledek, ovšem v opačném garde než v neděli. „Vůbec se nemáme za co stydět, dneska jsme hráli za mě ještě lépe než včera. Byl to výborný zápas a parádní výkon, prostě to tentokrát nevyšlo,“ okomentoval vyškovský trenér Michal Konečný.

Dlouho se hrálo bez gólů, ale nuda to rozhodně nebyla. Skóre mohlo otevřít řada hráčů, pohnuli s ním až před polovinou utkání domácí. Potvrdilo se nepsané „nedáš-dostaneš“, obrovskou šanci neproměnil hostující Komínek a hned v zápětí strhl pozornost čtveřice Vyškovských průnikem Vacín a ze druhé vlny tak měl volnou cestu až k brankáři Kellerstein. Blafák do bekhendu znamenal letňanský náskok.

Ten zdvojnásobil stejný hráč ve dvaatřicáté minutě, i když s obrovskou dávkou štěstí a vyškovské smůly. Od pravého mantinelu chtěl hledat spoluhráče před brankářem a bránící Tomáš Žižka srazil kotouč nešťastně mimo dosah přesouvajícího se Šarmana.

Hostující odhodlání to samozřejmě nezlomilo, zvlášť když už po necelých dvou minutách ve vlastním oslabení ujela do situace dva na jednoho dvojice Weintritt a Tomajko, prvně jmenovaný místo očekávané bekhendového nahrávky v těsné blízkosti letňanské svatyně zvedl kotouč pod víko. „Hráč stál vyloženě mezi námi a čekal přihrávku, říká se, že je lepší zakončení než špatná nahrávka, tak jsem to vzal na sebe. Chvíli jsem si myslel, že už jsem prováhal ten správný moment a jsem moc blízko, ale podařilo se to,“ okomentoval Filip Weintritt.

Navzdory velké ofenzivní snaze, viditelné převaze ve třetí třetině a herně povedené více než dvouminutové powerplay v závěru ale Vyškov už krok s hostitelem nesrovnal. „Třetí třetina byla jednoznačně v naší režii, bušili jsme do nich, vytvářeli místy velký tlak, gól visel ve vzduchu, ale bohužel nepadl. Kdo neviděl, neuvěří, co naši kluci předváděli. Hluboce před nimi smekám, vydali se do maxima,“ chválil kouč.

Letňany zvítězili 2:1 a sérii tak vyrovnaly. Oba soupeři se teď po krátkém odpočinku potkají tváří v tvář na vyškovském ledě. A je jasné, že to bude hned dvakrát, ve čtvrtek a v pátek. „Jeli jsme do Prahy minimálně pro jednu výhru a s tou jsme se vrátili. Teď je to na nás, máme to doma ve vlastních rukou. Je to zatím parádní série a skvělý hokej, chtěl bych pozvat naše fanoušky, budeme potřebovat domácí prostředí se vším všudy,“ obrátil se Konečný na vyškovské příznivce.