Přehled

Semifinále 1. kolo | 2. 4. 2023 | 14:30

HC Letci Letňany vs . Hokej Vyškov

2 : 3

0 : 1 | 1 : 0 | 1 : 2

Stav série: 0 : 1 

Statistiky

Branky

HC Letci Letňany

29. Kropáček (Arnošt, Hozák), 53. Arnošt (Fiala, Wojnar)

Hokej Vyškov

13. Komínek (Vašíček, Sebera), 50. Sebera (Mikulík, Komínek), 55. Vašíček (Hefka, Hohl)

Sestavy

HC Letci Letňany

Brázdil (Kopřiva) – Chalupa, Čížek, Kynčl, Němeček, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Kellerstein – Wojnar, Kropáček, Kastner (A) – Pejchal, Labuzík, Hrala – Uhlík, Hozák (C), Turek – Arnošt

Trenér: Jaroslav Nedvěd

Hokej Vyškov

 Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček – Janeček, Tomajko, Lekeš – Komínek (A), Popelka, Dobiáš – Weintritt, Sebera

Trenér: Michal Konečný

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV ŠOKOVAL LETŇANY A MÁ PRVNÍ BOD

Praha – Na půdě favorita ani minutu neprohrávali, a i když se jim nepodařil větší gólový trhák a domácí dokázali hned dvakrát srovnat krok, vždy našli tu správnou odpověď.

Po prvním semifinále druhé ligy je jasné, že vítěz základní západní skupiny z Letňan to nebude mít s momentálním vyškovským nadšením vůbec snadné. Hosté si připsali další úspěch na vítězné vlně, vyhráli 3:2. „První třetina byla trochu o vzájemném oťukávání a od druhé to byl nadstandardní zápas, skvělý férový hokej z obou stran, playoff a semifinále, jak má být. Náš mančaft se neuvěřitelně semkl a zase to přineslo ovoce,“ prohlásil trenér vítězů Michal Konečný.

Zmíněná opatrná úvodní dvacetiminutovka přinesla jeden gólový úspěch. Ve třinácté minutě sjel v útočném pásmu Vašíček po zisku kotouče do pravého kruhu, dostal možnost k opakované ráně a druhý pokus se odrazil na druhou stranu před Tomáše Komínka. Kanonýr byl ve správnou chvíli na správném místě.

Pražané se prosadili až v polovině zápasu, pomohla jim skvěle sehraná přesilovka. Bleskově ji využili pohlednou souhrou, na jejímž konci měl snadnou úlohu zakončovatele do odkryté svatyně Kropáček. „Viděl jsem jeden dva jejich zápasy a ty přesilovky hráli úžasně. Teď tedy předvedli jinou kombinaci, ale povedla se jim, musíme si na to příště dát větší pozor,“ podotkl kouč.

Příležitosti se dál střídaly před oběma brankami, ale gólového rozuzlení se diváci dočkali až v poslední desetiminutovce. A ti domácí z toho neměli moc radost. Vyškovští opět vykročili vstříc prvnímu vítězství v sérii, také využili svoji početní převahu, Komínek nabil na modrou Mikulíkovi, tomu rána úplně nesedla, a tak nechtěně nahrál Seberovi mezi kruhy a jeho pokus prošel až do sítě.

Za tři minuty Letňanští znovu manko vymazali, nahozený kotouč do vyškovského pásma podél pravého mantinelu dojel Arnošt a z těžkého úhlu vymetl všechny pavučiny v bližší šibenici, lépe to udělat nešlo.

To se ovšem dá říct i o rozhodujícím momentu, jehož autorem byl hostující Dominick Vašíček. Pět minut před sirénou mu na úrovni červené čáry přiťukl doprava Hefka, Vašíček měl proti sobě trojici bránících hráčů v řadě, krajního si obhodil famózní stahovačkou systémem „pojď sem, kam jdeš“ a pak také na bližší tyč zavěsil. „To jsou situace, co člověk trénuje a ve hře na to musí být ta správná situace jeden na jednoho. Zkusil jsem to, prosmýkl jsem se a trefil jsem. Byl z toho důležitý gól, ale chtěl bych za zápas pochválit i soupeře. Hrálo se poctivě, férově, žádná zbytečná provokace, i páni rozhodčí tomu dávali správný spád a měli to pod kontrolou,“ zmínil hrdina okamžiku.

Jeho slova podporuje fakt, že za celé utkání se otevírala vrátka trestné lavice celkově jen třikrát. „Přitom hodně důrazný hokej nahoru dvou vyrovnaných soupeřů, kde jde už o dost. Nikdo nezneužíval benevolence sudích, hrál se krásný hokej a my ho dokázali vyhrát díky skvělému výkonu celého týmu. Góly dávala první lajna, ale absolutorium zaslouží všichni. Chceme vyhrát i zítra,“ prohlásil na závěr kouč směrem k druhému zápasu, který se hraje na stejném místě už v pondělí.