Přehled

Osmifinále 4. kolo | 17. 3. 2023 | 18:00

SHKM Hodonín vs . ​Hokej Vyškov

2 : 3

1 : 1 | 1 : 0 | 0 : 2

Stav série: 1 : 3 

Statistiky

Branky

SHKM Hodonín

12. Vyrůbalík (Sajdl), 27. Štědrý (Vyrůbalík)

Hokej Vyškov

2. Weintritt (Hohl), 51. Weintritt (Sebera, Žižka), 56. Tomajko (Vašíček, Žižka)

Sestavy

SHKM Hodonín

 Šurý (Dolíška) – Miklík, Rauš, Polesný (A), Škápik (A), Šmach, Vyrůbalík, Němec, Kučera – Štědrý, Krejčiřík, Bartes – Bořuta, Matějka, Romančík – Peš, Sajdl (C), Krejčí – Dufek, Sedlák

Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček – Vaněček, Tomajko, Lekeš – Komínek (A), Popelka, Dobiáš – Weintritt, Sebera

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV VYŘADIL HODONÍN A JDE DÁL

Hodonín – Opět začali dobře a trefili se jako první, jenže hodonínští hostitelé do poloviny hrací doby otočili skóre a mnohým aktérům zápasu se už možná vkrádaly do hlavy myšlenky na případnou „loterii“ rozhodujícího pátého zápasu. Vyškovští ho ale nedopustili.

První zápasový mečbol druholigového osmifinále playoff ve středu v domácím prostředí promarnili, i při tom druhém pátečním venku poměrně dlouho hrozilo, že by mohl přijít vniveč. Jenže Vyškov dokázal reagovat, ofenzivně do toho ještě více šlápnul a překlopil definitivně misky vah na svou stranu. „Už posledních sedm minut druhé třetiny kluci neskutečně makali, Hodonín snad nevylezl z vlastního pásma a celou třetí třetinu jsme do toho šli, jak hladoví psi,“ podotkl po zápase spokojený vyškovský kouč Michal Konečný.

Už na konci druhé minuty vyškovský Hohl založil šikovnou nahrávkou do střední pásma rychlý brejk v přečíslení, vedl ho Filip Weintritt a také nekompromisně sám zakončil. „Byl tam malý závar před naší bránou, a když pak vymyslel krásnou a rychlou nahrávku Dominik, jeli jsem dva na jednoho. Jel se mnou Tomáš Komínek a já mu to neměl jak dát, tak jsem to vzal na sebe,“ popsal první vyškovský úspěch jeho autor.

Z vedení se ale hosté radovali jen deset minut hry, pak Hodonín využil přesilovku. Odražený puk, který skákal kolem brankoviště, si našel Vyrůbalík, a i když neměl moc času ani volných míst v postavení Kořénka k zakončení, jedno z nich našel.

Kýžený návrat do Vyškova pak domácím přiblížil v sedmadvacáté minutě Štědrý, po vyhrané buly v útočné třetině tečoval ránu od modré v podání Vyrůbalíka. „Pro nás dá se říct nešťastný gól, prohrávali jsme a trochu jsme znervózněli, začali jsem dělat věci, které neděláme a nejsou nám vlastní. Ale předvedli jsme velký zámek ještě ve druhé třetině a pak myslím, že můžu říct, že jsme až do konce zápasu herně existovali jenom my,“ uvedl trenér.

Domácí tlaku dlouho odolávali, ale neodolali. Devět a půl minuty před koncem se hosté opět usadili v útočném pásmu a skvělým pohybem se dostal mezi kruhy Sebera, Šurý jeho pokus vyrazil betonem na holi Weintritta a ten zapsal svůj druhý zářez na střeleckou pažbu večera.

Vítězný gól pak obstaral pět minut před závěrečnou sirénou Matěj Tomajko, Vašíček se dvakrát v rychlém sledu dostal do dobré střelecké pozice a po druhé jeho ráně puk ze Šurého vypadl, Tomajko už měl snadnou práci.

Vyškov tak zvítězil 3:2, celkově v sérii 3:1 a můžu se těšit na čtvrtfinálovou „válku“ s Havířovem. „Tým dostane o víkendu dva dny zaslouženého volna, v pondělí se sejdeme na tréninku a jdeme na to. Zvládli jsem první krok a míříme dál,“ uzavřel Konečný.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii