Přehled

Osmifinále 2. kolo | 13. 3. 2023 | 18:00

SHKM Hodonín vs . ​Hokej Vyškov

2 : 5

0 : 2 | 1 : 1 | 1 : 2

Stav série: 0 : 2 

Statistiky

Branky

SHKM Hodonín

30. Romačík (Peš, Sajdl), 44. Matějka (Krejčí)

Hokej Vyškov

3. Hefka (Dobiáš), 8. Adam Studený, 39. Kořenek (Studený), 48. Lekeš (Tomajko), 60. Janeček

Sestavy

SHKM Hodonín

 Šurý, (Dolíška) – Miklík, Rauš, Polesný (A), Škápik (A), Šmach, Vyrůbalík, Němec, Kučera – Sajdl (C), Peš, Krejčiřík, Bartes, Bořuta, Matějka, Krejčí, Romančík, Dufek, Sedlák

Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov

 Šarman (Synek) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Dobiáš, Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Weintritt, Snášel, Sebera

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VYŠKOVŠTÍ USTÁLI HORKÝ LED HODONÍNA

Hodonín – Tam, kde doma skončili, venku navázali. Vyškovští hokejisté zvládli díky odpovědnému výkonu, využitým přesilovkám a dokonce i gólu ve vlastním oslabení také druhý ostrý střet v sérii s Hodonínem, tentokrát v roli hostů.

Už dopředu vyškovská hokejová parta věděla, že ji v pondělí v podvečer nečeká žádný klidný zápas. „Bylo jasné, že přijde plný barák, zápas bude mít pořádnou kulisu, že to domácí požene a bude to tak trochu jejich další hráč. My jsme ale předvedli skvělý výkon, všichni odevzdali maximum, a to slavilo úspěch,“ konstatoval trenér Michal Konečný.

Jeho skvadře se povedl zvlášť v playoff tolik důležitý začátek zápasu. Už ve třetí minutě najel v přesilovce zleva do útočného pásma Vlastimil Hefka, netlačil se přímo před bránu, objel ji a pak místo očekávané přihrávky překvapil všechny gólovou ranou. Na konci osmé minuty už byl náskok hostů dvojnásobný, vypadalo to, že Adam Studený bude kopírovat trasu prvního střelce zápasu, ale zasekl, nabruslil si více do osy hřiště a přesně zakončil.

Rychlé vedení zpětně kvitoval i vyškovský kapitán Tomáš Žižka. „Od začátku jsme do zápasu nastoupili dobře, zodpovědně zezadu a dostali jsem se do zaslouženého a důležitého vedení. Za stavu dva nula pak přišly naše nějaké malé výpadky, myslím, že jsme se nechali párkrát unést hrou, ale to jsou ty zkušenosti, které naši mladí hráči prostě teprve musí získat. Celkově jsme si to ale dokázali pohlídat,“ podotkl nejzkušenější hráč týmu.

Domácí se dokázali prosadit až přesně v polovině utkání, když hodonínskou přesilovku přetavil ve snížení dorážkou Romančík, mimochodem hráč, který začínal sezonu právě ve vyškovském dresu. Hosté si ovšem vzali ještě před druhou sirénou bezpečný náskok zpět, Studený našel také v početní převaze nezištnou a milimetrovou přihrávkou Matěje Kořenka mezi kruhy a ten rozvlnil síť.

Sled těchto událostí se opakoval i ve třetí části. Nejprve se v její čtvrté minutě domácí Matějka dostal s notnou dávkou štěstí k odraženému puku, tváří v tvář vymíchal Šarmana a upravil na 2:3. Pak ale Vyškovští uzavřeli své hostitele v jejich obranném pásmu, rozpohybovali je, Tomajko nahazoval od modré a mezi kruhy tečoval David Lekeš.

Potřetí už se Hodonínští na dostřel nedostali, ačkoli to zkoušeli i v powerplay. Michal Janeček při ní pohodlně upravil na konečných 2:5 a Vyškov vede v sérii hrané na tři vítězné zápasy dva nula. „Měli jsme potřebnou disciplínu, hráli jsme perfektně odzadu, navíc nás podržel Šarmi v brance, opravdu kolektivní výkon pair excellence. Máme mečbol a budeme to chtít doma dotáhnout,“ pověděl kouč Konečný. Třetí pokračování osmifinálové série se hraje ve středu ve Vyškově.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii