Přehled

Osmifinále 1. kolo | 11. 3. 2023 | 17:00

Hokej Vyškov vs . ​SHKM Hodonín

5 : 3

1 : 0 | 2 : 3 | 2 : 0

Stav série: 1 : 0 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

7. Vosátko (Hefka), 25. Weintrritt (Komínek, Hefka), 28. Popelka (Kořenek, Dobiáš), 42. Dobiáš, 45. Janeček (Lekeš, Tomajko)

SHKM Hodonín

21. Yarovinsky (Šmach), 29. Yarovinsky (Bartes), 35. Krejčiřík (Dufek, Škápik)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Žižka, Hohl, Hefka, Vosátko, Mikulík, Studený, Holemý – Popelka, Komnek, Sebera, Lekeš, Tomajko, Janeček, Vašíček, Kořenek, Dobiáš, Weintritt

SHKM Hodonín

Šurý (Dolíška) – Kučera, Miklík, Němec, Vyrůbalík, Šmach, polesný, Škápik – Krejčí, Sedlák, Matějka, Bořuta, Bartes, Krejčiřík, Štedrý, Peš, Yarovinsky, Sajd, Romančík, Dufek, Rauš

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV VSTUP DO PLAYOFF S HODONÍNEM ZVLÁDL

Vyškov – Do půlky zápasu šlo všechno podle představ domácích, pak ale Hodonín dokázal vyrovnat hru i skóre. Ve třetí třetině přeci jen vyškovští hokejisté houževnatého soupeře udolali a vstoupili do playoff série úspěšně.

Premiérové vystoupení Vyškova v druholigových vyřazovacích splňovalo parametry vyřazovacích bitev včetně kulisy vyprodaného stadionu. „Klasický zápas playoff po všech stránkách, Hodonín je zkušený mančaft, hlavně v obraně, potvrdili to, nečekali jsme lehkou práci a taky to lehká práce nebyla,“ prohlásil po utkání trenér Michal Konečný.

Z pohledu domácího týmu utkání začalo pozitivně. Měli více ze hry a jediný střelec první třetiny měl na sobě vyškovský dres, na začátku sedmé minuty z hranice levého kruhu využil přesilovku David Vosátko. Úvod druhé periody vyšel hostům, už po pětadvaceti vteřinách dostal dlouhou křížnou přihrávku na útočnou modrou Yarovinsky, nabral rychlost a k bližší tyči vyrovnal.

Odpověď ale byla rychlá a dokonce dvojnásobná. Nejprve domácí sehráli krásnou hokejovou útočnou báseň, když z nenápadné situace a rohu hřiště nachystali Komínek a Hefka střeleckou pozici Filipovi Weintrittovi a ten jí nepohrdl. Za dvě a půl minuty to bylo o dva góly, Kořenek dostal puk mezi kruhy, ale místo střely připravil vše na zlatém podnose Adamovi Popelkovi.

Jenže ve zbytku druhé třetiny nechali domácí iniciativu Hodonínským a ti toho náležitě využili. Nejprve snížil opět Yarovinsky, když v brejku jeden na jednoho předvedl učebnicovou stahovačku a také přesné zakončení. A pak přišel nešťastný moment domácího brankáře Kořénka, který ztlumil v oslabení ránu Dufka, ale kotouč zůstal ležet za ním a všiml si ho Krejčiřík. A podobná situace se ještě jednou o chvíli později opakovala, ale na brankové čáře zachraňoval Lekeš.

V domácí kabině tak bylo o druhé přestávce co řešit. „Máme dravé mládí, i za stavu tři jedna jsme chtěli hrát dopředu, nasypat tam další góly, trochu jsme začali bláznit, byla z toho hra nahoru dolů a za to jsme byli potrestaní. Kluci sbírají zkušenosti, playoff jich hrálo jen pár, jen jsme si o pauze připomněli, co je v tomto zápase pro nás nejdůležitější,“ zmínil kouč.

A pomohlo to, do poslední dvacetiminutovky vpadli domácí opět s velkou aktivitou a brzy se to vyplatilo. Vojtěch Dobiáš dostal příhru ještě na vlastní modré a pak mezi třemi soupeři vyrazil na exkluzivní steč za vítěznou trefou. „Musím říct, že jsem měl i trochu štěstí, projelo to jednomu z nich pod hokejkou, pak už improvizace a povedlo se to skvěle,“ uvedl střelec.

Klid pak dodal svému mužstvu čtvrthodinku před koncem Michal Janeček, když těsně před jinak skvěle chytajícím Šurým tečoval pokus Lekeše. Až do konce utkání si už pak Vyškovští situaci pohlídali a bezpečně dovedli duel k úvodnímu vítězství série. „Důležitá výhra, u nich oni musí a my můžeme. Samozřejmě tam budeme chtít vyhrát, bude tam plný dům, ale je potřeba přijet domů s druhou výhrou,“ uzavřel Konečný