Přehled

Čtvrtfinále 3. kolo | 26. 3. 2023 | 14:00

Hokej Vyškov vs . AZ Havířov

4 : 2

0 : 1 | 1 : 0 | 3 : 1

Stav série: 3 : 0 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

27. Vašíček (Sebera, Janeček), 42. Dobiáš, 42. Komínek (Weintritt), 49. Sebera (Mikulík, Komínek)

AZ Havířov

6. Mrva (Kratochvil), 54. Pastor (Ščurek, Haas)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera.
 
Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov

Štipčák (Šindelka) – Ščurek, Kunc, Mrowiec, Havlík, Kolarz (C), Kuboš – Pastor, Mrva, Apolenář, Čmiel, Pawliczek, Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Haas, Pavlík, Middleton.

Trenér: Jiří Raszka

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOVSKÁ SÍLA VYŘADILA HAVÍŘOV

Vyškov – Bitvy o každý metr prostoru, každý kotouč, spousta zvratů, ale vždy jen jediný a stejný vítěz. Právě tak probíhala čtvrtfinálová série druhé ligy mezi Vyškovem a Havířovem. A skončila v nejrychlejším možném termínu.

Poslední a jak se říká nejtěžší krok udělali Vyškovští v neděli odpoledne na domácím ledě, když porazili díky povedené třetí třetině soupeře 4:2. „Za mě perfektní kolektivní výkon podpořený gólmanem vzadu. Na všech bylo vidět, že všichni strašně moc chceme rozhodnout už teď doma,“ uvedl trenér postupujících Michal Konečný.

Zápas přitom začal nadějně pro borce z Karvinska. V šesté minutě šli do vedení, když v přesilovce vypálil od modré Kratochvil, trefil před brankou stojícího nejlepšího střelce hostů v playoff Mrvu a ten pak puk dotlačil i přes Kořénka do brány. Šance počítali oba týmy, ale do konce první třetiny se už skóre neměnilo.

Vyrovnání přišlo v sedmadvacáté minutě, kdy ukázal překvapivou akci Dominick Vašíček. Od levého mantinelu udělal pár kroků kruhem do středu, ale jen, aby oklamal strážce, zasekl zpátky na bekhend a když už byl téměř na úrovni brankové čáry a gólman čekal nahrávku, namířil přímo nahoru. Do třetí dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 1:1 s velkým očekáváním obou mužstev i zaplněné tribuny stadionu. „Řekli jsme si, že musíme hrát pořád stejně, já myslím, že bylo vidět, že soupeři trochu fyzicky dochází dech a že máme víc sil, potvrdilo se,“ zmínil kouč.

Po minutě a čtvrt se vydal na fantastický hokejový výlet Vojtěch Dobiáš. Až z obranného pásma si více méně osou hřiště vyjel až do střelecké pozice na hranici útočných kruhů a výstřelem zpoza beka trefil nahoru k bližší tyči. „Říkal jsem klukům v kabině po třetině, že musíme střílet ze všech pozic. Byl jsem až překvapený, jak se to přede mnou otevřelo, tak jsem jel co nejdál a snažil se tu ránu schovat. Ani jsem neviděl, kam přesně šla, prý skončila v šibenici,“ popsal Dobiáš.

Za pětatřicet sekund si našel u červené čáry odražený kotouč Weintritt, dokázal na sebe nalákat dva Havířovské a uvolnil Tomáše Komínka, který se nespolehl na tvrdou ránu, ale chytré zakončení do protipohybu gólmana. Velké nadšení domácích příznivců pak ještě znásobil dvanáct minut před třetí sirénou Matěj Sebera, kterému v přesilovce nabil Mikulík a útočník z pozice obránce dělovkou do horního růžku propálil všechno a všechny.

Mnozí si asi vzpomněli na první vzájemný playoff zápas, v němž hosté dotáhli dokonce čtyřbrankový náskok svého soka. I tentokrát se nevzdali, pochopitelně převzali iniciativu, ale stačilo to jen na snížení přesně šest minut před koncem, Ščurkův pokus od modré šikovně před Kořénkem tečoval Pastor.

Víc než snížení na 4:2 už ale domácí nedovolili. A tak poslední vteřiny už probíhaly za velkého potlesku domácích fandů a následně postupových oslav celého týmu. „Když to bylo čtyři jedna, vzpomněl jsem si na první zápas, kdy to Havířov dotáhl, za takového stavu to ze soupeře úplně spadne, ale zvládli jsme to výborně. Znovu před kluky smekám. Teď budou mít zasloužené tři dny volna, pak se začneme připravovat na nového protivníka,“ dodal Konečný.

Kdo to bude, na to si bude muset jeho mančaft ještě počkat. Aktuálně jsou k této pozici nejblíž pražské Letňany, ale o tom se rozhodne v dalších dnech.