Přehled

Čtvrtfinále 2. kolo | 24. 3. 2023 | 18:00

Hokej Vyškov vs . AZ Havířov

2 : 3

po prodloužení

1 : 1 | 1 : 0 | 0 : 1 - 0 : 1

Stav série: 0 : 2 

Statistiky

Branky

AZ Havířov

1. Studený (Vašíček), 6. Snášel (Komínek, Weintritt), 27. Snášel (Komínek), 39. Vašíček (TS)

Hokej Vyškov

8. Haas (Zdeněk, Tvrdý), 50. Apolenář (Haas, Dudáš), 51. Čmiel (Apolenář), 59. Kratochvíl (Čmiel)

Sestavy

AZ Havířov

 Štipčák (Šindelka) – Dudáš (A), Mrowiec, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Apolenář, Ćmiel, Pawliczek – Tvrdý, Haas, Pastor – Middleton, Pavlík, Havlík 

Trenér: Jiří Raszka

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera 

Trenér: Michal Konečný

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

DALŠÍ DRAMA ZNOVU OVLÁDL VYŠKOV

Havířov – Dlouho doháněli těsné manko, povedlo se to při posledním možném ataku dvacet sekund před koncem. V prodloužení pak svoji týmovou sílu korunovali vítězstvím.

Vyškovští hokejisté šli v pátek večer do druhého čtvrtfinálového boje playoff druhé ligy na ledě Havířova s vedením jedna nula v sérii a proti domácím profesionálům ho dokázali po dramatu navýšit. „Kvalitní hokej z obou stran, výborná atmosféra, klobouk dolů. Smekám hlavně před svými kluky, tak, jako předtím doma, nic je nezlomilo a dokázali ten zápas překlopit na svou stranu,“ chválil po utkání trenér Michal Konečný.

Skóre otevřel domácí Mrva ve čtrnácté minutě, když v situaci tři na dva objel jednoho obránce, druhého padajícího beka se zbavil stahovačkou a zblízka přesně zakončil. Za tři minuty ale bylo vyrovnáno. V přesilovce se hosté usadili v havířovském pásmu, Dominick Vašíček dostal na modré více času i prostoru, rozjel se směrem ke kruhům a při jeho ráně měl gólman dokonale zakrytý výhled.

Ve druhé periodě se dostali znovu do vedení domácí, když také využili početní převahu. Těsně před polovinou duelu pokus Kunce vyrazil Kořenek před sebe, kam dojel Tvrdý a rozjásal svůj tým i tribunu. „Byl to remízový zápas, velký boj, krásný playoff zápas, jak má být, mimochodem i díky přesným rozhodčím. Naše šance na vyrovnání přišly, ale pořád jsme se nemohli dočkat. Až v úplně poslední chvíli, o to větší byla radost,“ podotkl kouč.

Havířovští byli dvacet sekund od vyrovnání série, ale Vyškovští byli proti. V powerplay obrannou pětici rozhodil Tomáš Žižka, do jehož rány si klekli hned dva domácí, kotouče se zmocnil Adam Studený a ten narýsoval křížnou nahrávku na Tomáše Komínka. Ten z první z pozice a situace a´la Pastrňák trefil prodloužení. „Nemáme to úplně nacvičené, ale vím, že to Adam takhle občas dělá, nabídl jsem se a dal mi to nádherně. Jsme moc rád, že jsem mohl takhle pomoci klukům v důležité chvíli, zase jsme to zvládli společně jako tým,“ řekl šťastný střelec.

Ve druhém zápasu série tak došlo na druhé prodloužení. Tentokrát se hrálo sedm minut a dvacet dva vteřin. To je čas, kdy po vyškovském vyhraném buly vystřelil od modré Dominik Hohl, gólman si sice šáhl na touš, ale nezastavil ho a vyškovské nadšení propuklo naplno. „Já myslím, že zasloužená výhra. Kluci ví, o co se hraje a já jen jenom koriguji, aby do toho nešli bezhlavě. Máme zaslouženou odměnu a šanci doma to dotáhnout do konce,“ dodal trenér.