Přehled

Čtvrtfinále 1. kolo | 22. 3. 2023 | 18:00

Hokej Vyškov vs . AZ Havířov

5 : 4

po prodloužení

2 : 0 | 2 : 0 | 0 : 4 - 1 : 0

Stav série: 1 : 0 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

1. Studený (Vašíček), 6. Snášel (Komínek, Weintritt), 27. Snášel (Komínek), 39. Vašíček (TS)

AZ Havířov

8. Haas (Zdeněk, Tvrdý), 50. Apolenář (Haas, Dudáš), 51. Čmiel (Apolenář), 59. Kratochvíl (Čmiel)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera.

Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov

Štiplčák (Šindelka) – Kolarz (C), Ščurek, Kunc, Mrowiec, Hudec, Kuboš, Dudáš – Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Zdeněk, Pastor, Apolenář, Middleton, Pawliczek, Čmiel, Pavlík, Mrva, Haas.

Trenér: Jiří Raszka

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV USTÁL KOLAPS A ZNOVU UDEŘIL

Vyškov – Dvě třetiny pohody a příjemného pokoukání, pak nevídaný zvrat s infarktovými parametry, a nakonec totální výbuch nadšení díky definitivní vítězné gólové tečce v prodloužení. Průběh prvního čtvrtfinále druhé hokejové ligy mezi domácím Vyškovem a hosty z Havířova přineslo domácím fandům opravdu silné zážitky všeho druhu.

Středeční večerní start playoff série by totiž mohl směle aspirovat na zařazení mezi díla Alfreda Hitchcocka. „Co na to říct. Lidi si přišli na své. A mně snad zůstaly všechny vlasy, i když nějaký ten nově šedivý byste tam asi po dnešku našli,“ vtipkoval po zápase trenér Michal Konečný. Jeho tým to nakonec zvládl a má v kapse první dílčí triumf.

Začal skvěle. Po necelé minutě se dostal k puku u pravého mantinelu Adam Studený, sjel si mezi čtyřmi protihráči mezi kruhy a jeho bekhend nakreslil dokonalou trajektorii do horního rohu. V šesté minutě se domácí náskok zdvojnásobil, Weintritt nabil Komínkovi, ten sice minul bránu, ale puk zpoza ní rychle vracel touš před bránu Martin Snášel a havířovský obránce si ho srazil do sítě

 Před polovinou zápasu to bylo o tři branky, po vhazování v havířovském obranném pásmu hosté vůbec nestíhali pohyb Komínka s pukem na holi, který jak motorová myš točil obránce po obou rozích a pak načasoval ideální příhru Snášelovi, který umístil svoji druhou trefu dne do vzdálenější šibenice.

Těsně před druhou přestávkou byl ve vyložené šanci nedovoleně atakován Dominick Vašíček, dostal příležitost trestného střílení a tu ranou zápěstím nad lapačku využil. V té chvíli by si na Havířov nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, ale paradoxně by za ni mohl v sázkové kanceláři obdržet nějaký ten zlatý dukát. Ani úvod třetí periody sice žádný zvrat nenaznačoval, ale v osmačtyřicáté minutě to přišlo.

Vyškovští nevyhodili po ubránění brejku hostů puk z pásma a Havířovští si ve třech dokázali poradit, zakončoval Haas. Za dvě minuty stejný hráč nahodil od červené kotouč za vyškovskou svatyni, sám si ho dojel a servíroval na gól Apolenářovi.

A za další minutku už hosté byli na dostřel, to ujel Čmiel a před Šarmanem předvedl ukázkovou kličku do bekhendu. „Dostanete první gól z takové nešťastné situace, rychle na to naváže druhý taky takový z ničeho a najednou se vezete. Ano, při třetím gólu jsme propadli, je to celé poučení pro náš mladý mančaft. Vzali jsme si oddechový čas a zastavili to. V konci třetiny jsme ale šli ven při pro mě divném rozhodnutí o zásahu vysokou holí a bohužel to tam spadlo,“ prohlásil vyškovský kouč. Havířovští přesilovku zesílili díky powerplay a minutu a půl před třetí sirénou srovnal dorážkou Kratochvíl.

V prodloužení tak byla psychická výhoda na straně hostí, ale nebylo jim to nic platné. Dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí se nenechali pobízet. Zajímavou kombinaci uzavřel tísněn v bezprostřední blízkosti branky Matěj Kořenek. „Měli jsme to takhle sehrané už proti Hodonínu, tam si nás dost hlídali na kruzích, tak šlo o to, že si střed trochu odskočí od brány a právě tam přijde střílená nahrávka. Došlo to ke mně a já to nadvakrát dostal do branky,“ popsal hrdina rozhodující chvíle.

Vyškov tak má v sérii hrané na tři vítězné zápasy první bod. „Dvě třetiny jsme dominovali a v té třetí nás také nemleli, prostě jim to tam padalo, prostě hokej, prostě playoff. Počítá se naše vítězství, za mě naprosto zasloužené vítězství a možná je dobře, že jsme vyhráli takhle než nějak moc jednoznačně,“ uzavřel Konečný. Pokračování bitvy bude v pátek v Havířově.