Přehled

44. kolo | 8. 3. 2023 | 17:30

HC Slezan Opava vs . ​Hokej Vyškov

4 : 5

po prodloužení

0 : 1 | 3 : 2 | 1 : 1 - 0 : 1

Statistiky

Branky

HC Slezan Opava

24. Káňa (TS), 38. Štindl (Rousek), 40. Danielčák, 49. Beránek (Vašenka, Šindelář) 

Hokej Vyškov

10. Komínek (Sebera, Hefka), 32. Dobiáš (Žižka, Popelka), 32. Weintritt, 56. Janeček (Kořenek, Holemý), 64. Popelka (Mikulík, Studený)

Sestavy

HC Slezan Opava

Sotlar (Piták) – Thiel, Ludvík, Vojtovič, Šindelář (C), Holík, Věntus, Pachula – Rousek, Krupa, Malina (A), Stuchlík, Horný, Beránek, Káňa (A), Kadula, Buršík, Danielčák, Štindl, Vašenka.

Trenér: Aleš Tomášek.

Hokej Vyškov

Synek (Šarman) – Burian, Holemý, Mikulík, Studený, Pokorný, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Sebera, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Komínek (A).

Trenér: Michal Konečný.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Přehled

Autor: David Mach

VYŠKOV PORAZIL OPAVU A SKONČIL DRUHÝ

Opava – K dílčímu cíli základní části soutěže, tedy konečnému umístění hned za nedostižným Znojmem, potřebovali alespoň bod. Nakonec Vyškovští získali dva, i když pohodovým bezproblémovým způsobem to v Opavě rozhodně nebylo.

Chtěli jít do playoff druholigové východní skupiny z druhého místa, a tak nesměli odjet z posledního zápasu u Slezanů s prázdnou. Ačkoli po dramatu, povedlo se. „Hodně zajímavý zápas a taky hezký hokej z obou stran, vybudovali jsme si náskok a pak jsme si to sami zkomplikovali. Ale zvládli jsme to,“ uvedl trenér Michal Konečný.

Gólový účet otevřel v desáté minutě Tomáš Komínek, když dostal ve středním pásmu puk do jízdy, a i když byl na stejné úrovni jako obránce domácích Holík, zastavit se nenechal a skóroval ranou pod ruku gólmana. Na další změnu skóre se čekalo až do druhé třetiny, ale ta už byl výrazná. Nejprve Opava srovnala, když ve čtyřiadvacáté minutě proměnil nařízené trestné střílení Káňa, ale v polovině základní hrací doby šli do trháku hosté, a to dvěma zásahy během pětadvaceti vteřin.

V přesilovce dostal hodně prostoru Vojtěch Dobiáš, sjel si až do kruhu k bodu na vhazování a trefil šibenici. Pak se skvěle předvedl Fillip Weintritt, sám na hranici modré obral domácí o kotouč, sám si najel do střelecké pozice a sám zvýšil na 3:1. „Podobný průběh jako v zápase s Opavou u nás doma. Zase jsme vedli o dvě branky a takovým nějakým uspokojením a trochou laxnosti jsme je dostali zase nahoru. Využili toho, mrzí hlavně gól do kabiny,“ pověděl kouč.

Ano, domácí se vzepřeli osudu, potřebovali totiž nutně body v bitvě o poslední místo do playoff. Dvě minuty před druhou pauzou se nenápadně bekhendovou stranou natlačil přes Vyškovské do brankoviště Štindl a záhadně protlačil puk až do sítě. A jak bylo zmíněno, pouhých šest sekund před sirénou poslal z kruhu ránu Danielčák a mladíček ve vyškovské svatyni Tobiáš Synek ji nedokázal zastavit. „Škoda každého gólu, ale mě mrzí nejvíce ten druhý, jak to tam dokázal doslova dotlačit. Škoda, za stavu tři jedna kdybychom dali ještě jeden gól navíc, bylo určitě hotovo, místo toho se to trochu zlomilo, začali jezdit a měli jsme i pár z mého pohledu sporných vyloučení,“ okomentoval gólman.

Nejhůř mu a jeho týmu bylo v devětačtyřicáté minutě, kdy pěknou domácí kombinaci z bezprostřední blízkosti zakončil Beránek a opavské tribuny slavily obrat. Nakonec zbytečně, fantastická teč zády k brance Michala Janečka znamenala necelých pět minut před koncem vyrovnání a v prodloužení z dorážky v přesilové situaci rozhodl Adam Popelka.

Vyškov bral dva body za výhru 4:5 v prodloužení, skončil po základní části druhý a ostatní výsledky posledního kola mu určili jako čtvrtfinálového soupeře do playoff Hodonín. „Přiznám se, že to není zrovna soupeř, kterého bych si přál, ale nedá se nic dělat, my si nemůžeme v téhle fázi sezony už vybírat, když chceme uspět, musíme porážet kohokoli,“ zmínil trenér Konečný.

To Opava smutní, na poslední chvíli ji z elitní osmičky vystrnadily právě Hodonín a taky Nový Jičín. Chyběl jí jediný bod navíc, ke kterému měla proti Vyškovu poměrně blízko.