Přehled

43. kolo | 4. 3. 2023 | 15:00

Hokej Vyškov vs . HC ISMM Kopřivnice

9 : 2

1 : 0 | 6 : 1 | 2 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

6. Sebera (Komínek), 27. Mikulík (Sebera, Vašíček), 29. Janeček (Vašíček, Mikulík), 30. Štefka (Popelka), 31. Sebera (Tomajko, Studený), 33. Vašíček (Komínek, Studený), 36. Komínek (Vašíček, Hohl), 54. Komínek (Štefka, Hefka), 57. Dobiáš (Štefka, Popelka)

HC ISMM Kopřivnice

23. Pindlel, 58. Velecký (Suchý, Pargáč)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Sebera, Štěfka, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Komínek (A)

Trenér: Michal Konečný

HC ISMM Kopřivnice

Kubáň (Baldik) – Kelnar, Ficek, Marek, Bartošák, Kyselý, Petrek, Dluhoš – Mach M., Suchý, Sluštík (C) Gola, Pindel (A), Indrst, Pargáč, Brodek, Mach J., Fojtík, Velecký, Kleniar

Trenér: Ladislav Majkus

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Přehled

Autor: David Mach

GÓLOVÝ APETIT VYŠKOVA ODNESLA I KOPŘIVNICE

Vyškov – Čekalo se drama, nelítostná bitva do poslední minuty o druhé místo tabulky a tedy i o lepší pozici do playoff. Jenže ve druhé třetině hokejový Vyškov proti Kopřivnici předvedl málo vídaný brankostroj, šest přesných zásahů za devět minut a debakl byl na světě.

Všechny dosavadní vzájemné zápasy druholigové sezony zmíněných týmů vyhráli borci z Novojičínska a asi nikoho by před úvodním buly toho čtvrtého v pořadí nenapadlo, že tentokrát duel nabere opravdu úplně jiný směr. „Hráli jsme jak z partesu, lehkost, chuť, bruslení, dominovali jsme. Navázali jsme na předchozí výkony, vše mělo základ hlavně v našem výborném pohybu,“ chválil po utkání trenér Michal Konečný.

Přesto první třetina žádné vysoké skóre nenaznačovala, domácí sice měli herní převahu, ale skóre se měnilo jen jednou. Na konci úvodní pětiminutovky předvedl nádhernou individuální akci Matěj Sebera, Komínek mu přihrál ve vlastním pásmu a pak už jen sledoval, jak si jeho spoluhráč pohrál s celou obranou a bekhendem zakončil. Po prvním návratu z kabin si obě strany nejprve vyměnily několik menších chyb a nabídek slibných šancí, které ale neměly gólové vyústění. Přesto hosté vyrovnali, ve vyškovském oslabení si křížnou nahrávku Pindela v předbrankovém prostoru nešťastně srazil do vlastní sítě Studený.

Ale pak už to domácí spustili, k čemuž pomohly vlastní přesilovky. Dokonalý uragán odšpuntoval v sedmadvacáté minutě Matěj Mikulík, když jeho střelu z vrcholu deštníkového rozestavení brankář Kubáň vůbec neviděl. Za dvě minuty v další početní převaze Vašíček tečoval střelu od modré a Michal Janeček dostal dáreček v podobě dorážky do odkryté hostující svatyně.

O minutu později protancoval z rohu hřiště mezi třemi strážci Jan Štefka a zvýšil na 4:1. Za chvíli v brejku dva na jednoho vymetl bližší šibenici Matěj Sebera a aby toho nebylo málo, za devadesát vteřin objel Komínek zleva kopřivnického beka, brankář čekal zakončení, ale přišla nahrávka na hranici brankoviště dojíždějícího Dominicka Vašíčka, a tak už to bylo o pět gólů.

A famózní sérii zakončil Tomáš Komínek, když tváří v tvář nově příchozímu Baldikovi sice nadvakrát, ale nezaváhal. Kdyby se v té chvíli objevil na ledě pomyslný kopřivnický ručník, nebyl by to žádný div. „Dávali jsme krásné góly a soupeři v té době vůbec nestíhali. Bylo vidět, jak nás baví hokej a zapojili se do toho všechny čtyři útoky, to bylo něco,“ prohlásil kouč.

O vítězi samozřejmě nebylo pochybností a další úpravu skóre už přinesla jen poslední desetiminutovka normální hrací doby. Nejprve se do hlavní role pasoval podruhé v zápase díky proměněnému úniku Tomáš Komínek, blízko k dvojcifernému výsledku dostal svoje spoluhráče čtyři minuty před koncem Vojtěch Dobiáš, když využil chyby hostů v rozehrávce a také pohledné kombinace s parťáky z útoku. Poslední zásah do černého sice patřil Kopřivnici, když se z mezikruží trefil Velecký, ale jen upravil na konečných 9:2.

Povedený zápas celého týmu byl podpořen také jistotou vzadu, do vyškovské brány se po delší době vrátil Michal Kořének a to ve velkém stylu. „Očekávali jsme tuhý boj, ale nám to tam dneska prostě padalo a byl z toho jasný zápas. Moc děkuji klukům, co dokázali zblokovat hlavně v první třetině, to bylo neuvěřitelné. Měli jsme snad jediný výpadek na začátku druhé třetiny, tam nám dvakrát ujeli, ale jinak to byl maximální výkon kluků a naprosto koncentrovaný i ve hře dozadu, to mělo na vývoj zápasu velký vliv,“ uvedl gólman.

Vyškov i Kopřivnici mají aktuální na druhé příčce východní skupiny stejný počet bodů, prvně jmenovaní sice mají horší vzájemnou bilanci, ale také ještě poslední zápas k dobru, a to v Opavě.