Přehled

42. kolo | 28. 2. 2023 | 18:00

Hokej Vyškov vs . BK Havlíčkův Brod

7 : 3

2 : 2 | 4 : 0 | 1 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

4. Tomajko (Janeček), 4. Tomajko (Studený, Lekeš), 27. Weintritt (Sebera, Studený), 33. Vosátko (Dobiáš, Kořenek), 33. Vašíček (Sebera), 35. Komínek (Janeček, Sebera), 47. Luža (Mikulík, Komínek) 

BK Havlíčkův Brod

10. Voříšek (Kuchta), 14. Petržilka (Valášek, Dvořák), 49. Voříšek (Kuchta, D. Košťál)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Synek) – Hefka, Holemý, Studený, Mikulík, Vosátko, Hohl (C) – Dobiáš, Kořenek, D. Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Štefka, Popelka, Weintritt, Luža, Sebera.

Trenér: Michal Konečný

BK Havlíčkův Brod

Nedvěd (33. M. Novák) – Čermák, Krejčí, Benák, Dvořák, Kliment, Kerber, Grauer – D. Košťál, Kuchta (C), Voříšek (A) – Dušek, Valášek, Pártl – Petržilka, Holenda, Křehlík – Vacík, Oščádal.

Trenér: Aleš Kraučuk

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Přehled

Autor: David Mach

GÓLOVÝ PŘÍDĚL OBDRŽEL I HAVLÍČKŮV BROD

Vyškov – Po startovním výstřelu se bleskově rozběhli k vysokému vítězství, a i když se pak při krátkodobém zpomalení dostal soupeř na jejich úroveň, zařadili vyšší rychlostní stupeň a je z toho další výrazný tříbodový zisk.

Tak by atletickou hantýrkou zněl popis včerejšího dění na vyškovském zimním stadionu, kam přijel Havlíčkův Brod. Domácí potřebovali udolat tohoto bodově dotírajícího soka. „Až na malý výpadek v první a špatný začátek druhé třetiny jsme myslím byli jednoznačně lepším týmem. Trápí nás defenziva, ale vepředu nám to lepí,“ shrnul trenér Michal Konečný.

Jeho svěřenci vlétli do zápasu jako uragán, a to hlavně Michal Tomajko. Během prvních dvou střídání dal dva góly. „To se mi ještě nestalo, ale je to zásluha kluků, kteří mi to perfektně nachystali. Při prvním gólu mě skvěle našel Michal Janeček a já trefil nad lapačku, druhý mi připravil Adam Studený a bylo to prakticky do prázdné brány,“ popsal.

Vyškov ale už v první třetině nezvýšil, naopak prosadili se hosté. Na konci úvodní desetiminutovky prakticky z první vážnější akce snížili, když Kuchta se střílejícím Voříškem sehráli skvěle brejk dva na jednoho. Ve čtrnácté minutě dokonce srovnali, když pár sekund po konci přesilovky využil vzniklého tlaku perfektně ukrytým pokusem z kruhu Petržílek.

Trochu zaskočený Vyškov se pak nemohl dostat do tempa ani úvodních pět minut po návratu z kabin. To byla jednoznačně naše nejhorší část zápasu, pustili jsme je do zápasu a mohli s tím mít i dál hodně velké problémy,“ podotkl domácí kouč. Vlastní horší momenty ale hráči utnuli následnými přesnými zásahy. Po vzoru protivníka využili početní převahy, respektive momentu chvíli po ní při obléhání útočného pásma Sebera a Studený, vlastní nápady a rychlost proměnili v nabití do jízdy Filipu Weintrittovi a ten trefil k tyči.

Domácí za chvíli opět vtlačili tři úspěchy do dvou minut hry. Dobiáš přejel s kotoučem útočnou modrou dokonale mimo ofsajd a pak bekhendem mezi dvěma přistrčil Davidu Vosátkovi. Ten stejnou stranou hole zvýšil na 4:2. Prakticky po rozehrání Sebera při kontru pálil z osy hřiště a šanci na dorážku dostal Dominick Vašíček. Se svým příspěvkem přispěchal i nejlepší střelec týmu Tomáš Komínek, kterého našel z rohu hřiště Janeček a kanonýr sám zblízka nezaváhal.

Třetí dějství už se přeci jen hrálo v poklidnějším tempu, přesto šance měly oba týmy a také po jedné z nich využili. Nejprve Mikulík objel havlíčkobrodskou svatyni a hned po vyjetí našel na zadní tyči Dominika Lužu, který si věděl rady. Hosté kosmeticky korigovali Voříškem, když dorazil původní pokus Kuchty.

Konečný stav 7:3 vyškovského trenéra těšil, ale zároveň připomněl, na čem je třeba ještě před playoff zapracovat. „Dáváme góly, hrajeme hokej, který chceme, ale jsou tam otevřená okýnka nebo spíš velká okna dozadu, asi jak vedeme, tak tam není potřebná odpovědnost všech. A v oslabení hrajeme taky špatně, tam je to od nás moc pasivní. Je na čem pracovat, co ještě vyladit,“ připomněl Konečný.