Přehled

41. kolo | 25. 2. 2023 | 16:30

HK Nový Jičín vs . Hokej Vyškov

4 : 8

2 : 2 | 1 : 4 | 1 : 2

Statistiky

Branky

HK Nový Jičín

14. Sluštík, 18. Maliník (Lehečka, Flok), 38. Konečný (Kafka, Holáň J.), 59. Kafka (Hruška, Konečný)

Hokej Vyškov

13. Dobiáš (Hefka, Vosátko), 19. Sebera (Vašíček, Komínek), 22. Popelka (Štefka J.), 33. Luža (Popelka, Štefka J.), 35. Sebera (Vosátko, Komínek), 37. Vašíček (Komínek, Sebera), 51. Mikulík (Sebera, Komínek), 55. Komínek (Weintritt)

Sestavy

HK Nový Jičín

Šimonů (Hořejší) – Hruška, Kožený, Váňa, Hladiš, Holáň D., Holáň J. – Gebauer, Hilšer, Juříček, Škarka, Kafka, Konečný, Štefka D., Sluštík, Flok, Handl, Květoň (C), Maliník, Lehečka.

Trenér: Petr Macháček

Hokej Vyškov

Šarman (Synek) – Hefka (C), Holemý, Studený, Mikulík, Vosátko, Hohl – Dobiáš, Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek (A), Štefka J., Popelka, Weintritt, Luže, Sebera. 

Trenér: Michal Konečný

Přehled

Autor: David Mach

DALŠÍ GÓLOVOU NÁLOŽ DOSTAL NOVÝ JIČÍN

Nový Jičín – Navzdory jejich herní převaze byla první třetina remízová, dál už ale vyškovští druholigoví hokejisté nenechali nic náhodě a jednoznačně na ledě Novému Jičínu zamířili k vysokému a jasnému vítězství.

Domácí potřebovali ze souboje jedenačtyřicátého kola východní skupiny body pro poskočení na osmé místo zajišťující playoff, hosté chtěli pojistit průběžnou třetí pozici, přičemž ještě pokukují po druhé příčce. Vítězný plán nakonec vyšel druhým jmenovaným, a to další povedenou střeleckou kanonádou. „Dobré bruslení, potřebný pohyb, taková ta důležitá lehkost a klid v zakončení. Snad to nebude znít moc nabubřele, kluci prostě předvedli dobrý výkon,“ konstatoval po utkání vyškovský trenér Michal Konečný.

První třetina na nějaké jednoznačné skóre nevypadala. Gólově se odehrávala podle scénáře rychlých odpovědí. Jako první zvedl ruce nad hlavu ve třinácté minutě Vojtěch Dobiáš, když při brejku tři na dva nenahrával, překřížil přes beka do osu hřiště a zblízka trefil. Za minutu a čtvrt využil chybu obránce Studeného při rozehrávce Sluštík. Na startu osmnácté minuty předvedli domácí při přesilovce dokonalou šachovou kombinaci, do prázdné dával Maliník. Ještě před odchodem do kabin se ale „začínalo od znovu“, Matěj Sebera z větší vzdálenosti poslal z první puk do bližší šibenice.

O osudu zápasu pak dokonale rozhodlo druhé dějství. „Mohlo to být klidně už to první, byli jsme lepším týmem a měli jsem spoustu šancí, ale až ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Snad to nezakřiknu, ale teď už nám to střelecky docela jde,“ podotkl hostující kouč. Vedení svým barvám zařídil Adam Popelka, když využil skvělé práce a přihrávky Štefky mezi třemi protihráči.

Novojičínské naprosto skolila čtyřminutovka od třiatřicáté minuty. V ní Popelkova sražená přihrávka našla mezi kruhy Dominika Lužu a ten střelou z otočky překvapil gólmana, pak si v podobném místě nečekanou změnou pohybu udělal místo Matěj Sebera a následně rychlý kontr tři na jednoho vzal úspěšně na sebe Dominick Vašíček. Hosté najednou vedli 2:6. Domácí do druhé sirény stihli jen snížit v další početní převaze dorážkou Konečného.

Zbylé zápisy mezi střelce utkání pak proběhly až v poslední desetiminutovce celého souboje. Matěj Mikulík v přesilovce od modré využil zakrytého výhledu brankáře a pak ke čtyřem asistencím připsal zásah do černého nejlepší kanonýr vyškovského týmu Tomáš Komínek. „Teď to tam padá, pomohli jsme si přesilovkami, trochu jsme je změnili, hrajeme je víc jednodušeji a víc se tlačíme do brány,“ zmínil. Zároveň si pochvaloval souhrou se spoluhráči z prvního útoku. „Kluci jsou moc šikovní, Sebi má velmi dobrou střelu, Dominick je hodně dobrý do tečí, oba mají smysl pro souhru,“ pochválil Seberu a Vašíčka.

Poslední slovo měl v předposlední minutě při dvojnásobné převaze domácí Kafka, ale už jen upravil na konečných 4:8. „Naše první lajna to dnes vedla, ale dařilo se všem čtyřem a nemá smysl někoho vyzdvihovat. Musíme se podívat jen na oslabení, to je jediná věc, kde bych měl výhrady. Máme tři zápasy do konce základní části, teď nám to lepí a uděláme vše proto, abychom to přetáhli i do playoff,“ připomněl lodivod Konečný fakt, že za poslední dva duely jeho tým nastřílel sedmnáct branek.

Bodová ztráta na druhou Kopřivnici se sice nezmenšila, zůstává šestibodová, ale Vyškovští mají tenhle minisouboj o lepší pozici do vyřazovací části ve svých rukou. Mají totiž o dva odehrané zápasy méně, v úterý se doma střetnou s Havlíčkovým Brodem a v sobotu právě s Kopřivnicí.