Přehled

40. kolo | 22. 2. 2023 | 18:00

SHKM Hodonín vs . Hokej Vyškov

4 : 9

1 : 4 | 2 : 2 | 1 : 3

Statistiky

Branky

SHKM Hodonín

 15. Škápik (Dufek, Charvát), 29. Peš (Šmach), 35. Krejčiřík (Škápik), 47. Charvát (Škápik) 

Hokej Vyškov

5. Komínek (Sebera, Vašíček), 6. Kořenek (Tomajko, Weintritt), 12. Popelka (Studený, Štefka), 15. Lekeš (Popelka), 30. Komínek (Mikulík), 35. Janeček (Vašíček, Sebera), 41. Vašíček (Mikulík, Sebera), 58. Sebera (Komínek), 59. Šarman (Janeček, Studený)

Sestavy

SHKM Hodonín

 Šurý (Zollpriester) – Rauš, Miklík, Škápik (A), Foltýn, Polesný (A), Šmach, Němec, Kučera – Peš, Štědrý, Krejčiřík, Bartes, Bořuta, Romančík, Charvát, Yarovinsky, Sajdl (C), Krejčí, Dufek, Matějka

Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov

Synek (Šarman) – Studený, Hohl, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Sebera, Štefka, Popelka, Weintritt, Luža, Komínek (A)

Trenér: Michal Konečný

Přehled

Autor: David Mach

VYŠKOV NADĚLIL HODONÍNU DEBAKL

Hodonín – Exkluzivní začátek a vždy včasná odpověď na situaci, kdy se snažil trochu zvednout. Takový byl recept na vysoké vítězství vyškovských hokejistů na půdě Hodonína.

Po dvou porážkách se Znojmem a Valašským Meziříčí potřeboval Vyškov v tabulce druholigové východní skupiny upevnit své postavení mezi nejlepšími a poradit si s Hodonínem. Povedlo se, a to opravdu exkluzivním způsobem. „Už na tréninku jsem cítil z kluků to správné nastavení a nažhavení na zápas, předvedli takový hokej, jaký chceme hrát. Důležité bylo, že tentokrát jsme se už od začátku prosazovali i gólově,“ uvedl trenér Michal Konečný.

V patnácté minutě první třetiny hosté vedli vysoko 4:0. V páté minutě dokončil práci Sebery a Vašíčka dojíždějící Komínek, o minutu později se z pozice mezi kruhy prosadil z první Kořenek. Hodonín dál nestíhal stínovat vyškovský pohyb, přesně po dvanácti minutách Studeného nahození na bránu dorazil Popelka. „Prohra se Znojmem byla jednoznačná, s Valmezem jsme si to pokazili sami. Ale tady jsme od začátku šli za vítězstvím a tentokrát nám to tam rychle napadalo. Šli jsem do toho, jak bychom měli pokaždé,“ uvedl střelec třetího úspěchu hostů. On sám pak dokumentoval pohodu svého týmu, když unikl do útočného pásma, zaměstnal tři strážce a našel volného skórujícího Davida Lekeše.

Pak přišel pokus o hodonínský návrat do utkání a částečně se to povedlo. Nejprve v první třetině Škápik v přesilovce prostřelil všechno a všechny, před polovinou utkání nahození Peše od modré bylo několikrát tečováno a bylo to už „jen“ o dvě branky. „Už ta první třetina mohla skončit pro nás daleko víc, Hodonín vůbec nestíhal, ale přibrzdili nás využitou přesilovkou a pak třikrát tečovaným pukem od modré. V podstatě z ničeho dva góly. Pak ale ujel Komajs, využili jsme přesilovky a hotovo,“ poznamenal vyškovský kouč.

Uvedená přezdívka patří nejlepšímu střelci týmu Komínkovi, který šikovně zpracoval nahrávku mezi dvěma beky, udělal si ještě prostor a zavěsil deset sekund po domácím snížení na 2:4. Hodonín znovu ve druhé části hry snížil po pěkné kombinaci Krejčiříkem, ale za půl minuty se prosadil v početní převaze Janeček a poslední zbytky hodonínských nadějí utnul Vašíček v další přesilovce na začátku poslední periody.

Další snížení Charváta čtvrthodinku před koncem už tak nemohlo Vyškovským vadit, zvlášť, když v úplném závěru nejprve utekla dvojice Komínek a skórující Sebera, aby finální slovo a úpravu na konečných 4:9 měl špatně hlídaný Matěj Tomajko. „Možná jsme si nechali trochu zbytečně dát góly, odpovědnost dozadu úplně stoprocentní nebyla, ale obecně jsme dnes prostě hráli dobře. Po dvou trochu horších zápasech se vrátilo to, co nás zdobí a budeme v tom chtít pokračovat,“ zmínil vyškovský lodivod.

Vyškov tak před dotírajícím Havlíčkovým Brodem udržel průběžné třetí místo, osmý Hodonín bude muset ještě zabojovat o místo v playoff.