Přehled

39. kolo | 18. 2. 2023 | 15:00

Hokej Vyškov vs . Valašské Meziříčí

3 : 4

po prodloužení

2 : 1 | 0 : 0 | 1 : 2 - 0 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

9. Lekeš (Janeček, Tomajko), 16. Studený (Čuřík), 42. Vašíček (Holemý, Vosátko)

Valašské Meziříčí

2. Vávra (Andris, Křivohlávek), 51. Báchor (Vávra, Finsterle), 53. Finsterle (Vávra), 64. Finsterle

Sestavy

Hokej Vyškov

Synek (Šarman) – Žižka, Hefka, Vosátko, Mikulík, Studený, Holemý – Čuřík, Popelka, Štefka, Komínek, Sebera, Lekeš, Tomajko, Janeček, Vašíček, Snášel, Kořének, Dobiáš, Wintritt.

Trenér: Michal Konečný

Valašské Meziříčí

 Sachr (Ševců) – Holiš, Sviták, Báchor, Gabrhelík, Liss – Kuchařík, Andris, Stodůlka, Vávra, Fencl, Křivohlávek, Finsterle, Vavřík, Bachánek, Martiník, Kozubík.

Trenér: Lukáš Plšek

Přehled

Autor: David Mach

VYŠKOV ZTRATIL DOBŘE ROZEHRANÝ ZÁPAS

Vyškov – Na začátku třetí třetiny dali pojistku v podobě třetího gólu, odskočili na dvoubrankový rozdíl a vypadalo to, že pohodlně míří ke kýženým třem bodům. Jenže Bobři z Valašska se utrhli z vyškovského herního tlaku a využili nabídnutých šancí včetně té z prodloužení.

Shrnutí celého zápasu vyškovských druholigových hokejistů proti Valašskému Meziříčí vyznívá pro domácí negativně. Hosté totiž doslova vstali z mrtvých a pravdou je, že živou vodou je trochu pokropili právě domácí. „Promrhali jsme dva body, oni nás ničím nepřekvapili a vytěžili z minima maximum. Asi poprvé v sezoně se nám stalo, že jsme to v závěru takhle nedotáhli, bohužel,“ litoval trenér Michal Konečný.

Přitom průběh utkání se vyvíjel dle papírových předpokladů, které mírně favorizovali domácí. Úvodní úspěch si sice připsal ValMez, když už ve druhé minutě využil dvojnásobnou přesilovku Vávra, ale Vyškov dokázal ještě v první části naklonit pomyslné misky vah na svou stranu. V deváté minutě přišlo sice trochu kostrbaté překročení před útočnou modrou, ale za to následovala pohledná kombinace a přesná rána zblízka Lekeše. V šestnácté minutě Čuřík nahodil puk ze strany za branku a odraz od mantinelu dostal z těžkého střeleckého úhlu nad rameno gólmana Studený.

Druhá třetina změnu ve skóre nepřinesla, o tu se postaral až chvíli po začátku té třetí Dominick Vašíček, když šikovně tečoval nahození Holemého od modré. Další vyškovské „loženky“ už zůstaly bez využití, přesto i deset minut před koncem trval dvoubrankový rozdíl. „Kdybychom jednu z nich proměnili, dovolím si tvrdit, že bylo hotovo. Jenže na kdyby se prostě nehraje, uklidnili jsme se až moc a dostali dva slepené góly po takových hloupějších chybách,“ zmínil Konečný.

V jedenapadesáté minutě se Vyškovští nechali nalákat do rohu ve vlastním pásmu a hosté křížnou příhrou na druhou stranu nabili zcela volnému Báchorovi, minutu a půl poté situaci dva na jednoho skvěle vyřešil Vávra a Finsterle neměl problém zakončit do odkryté vyškovské svatyně.

A prodloužení? Domácí znovu vyzkoušeli fintu s powerplay a s tlakem čtyř mužů proti třem, jenže přišla chyba a poprvé v sezoně při tomto prvku inkasovali, rozhodl Finsterle. „V prodloužení jsme měli tlak, odehráli jsem ho skoro celé u nich, jenže chybělo pořádné zakončení. Zkusili jsme to znovu bez brankáře a tentokrát to bohužel nevyšlo. Škoda, měli jsme mít víc než bod,“ konstatoval kouč.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii