Přehled

38. kolo | 15. 2. 2023 | 18:00

Hokej Vyškov vs . Orli Znojmo

0 : 6

0 : 2 | 0 : 2 | 0 : 2

Report

Autor: David Mach

ZNOJMO TRESTALO SLABŠÍ VÝKON VYŠKOVA

Vyškov – Optimální výkon, držení minimálně vyrovnaného stavu až do úplné závěru a v něm třeba i premiérové pokoření velkého favorita. Tak zněly vyškovské plány pro duel proti Znojmu. Ale vzaly za své, a to kompletně.

Zklamání, zmar, možná trochu vzteku. Takové pocity provázely na ledě i na plné tribuně středeční zápas osmatřicátého kola druholigové východní skupiny hokejistů na vyškovském zimním stadionu. Místo velké bitvy s možnou vítěznou domácí tečkou přišel debakl. „Byli jsme sparingpartner, nic víc. Nedokážu si vysvětlit, proč jsme takhle zaostávali. Každopádně dnes nám Znojmo jasně vysvětlilo, proč je první,“ láteřil po utkání trenér Michal Konečný.

Přesné zásahy si hosté hezky pravidelně rozmělnili do jednotlivých třetin. Na konci úvodní desetiminutovky původně nenápadný přesun přes celé hřiště skončil ve vyškovském pásmu precizní souhrou a gólem Šťovíčka. Těsně před první sirénou si stejný útok přichystal další povedenou kombinaci, která vyústila v dokonalé využití situace dva na jednoho, trefil se Čermák.

Druhá třetina byl možná jediný úsek hry, kde mohli domácí ještě nepříznivý vývoj zvrátit. Připravili si i několik slušných šancí, jenže nulu na vlastním brankovém kontě nevymazali. „Tam jsme měli několik tutovek, nerad říkám, co by kdyby, ale je fakt, že kdyby se povedlo snížit nebo vyrovnat, mohlo nás to nakopnout a posunout k jinému výkonu a výsledku. Takhle se to s námi táhlo dál a když jsme na konci třetiny dostali po hrubkách další dva góly, bylo hotovo,“ hodnotil vyškovský kouč.

V pětatřicáté minutě pálil v přesilovce Stránský a nešťastně před Šarmanem puk tečoval Studený, za minutu a půl lehkovážnost domácích a minelu Popelky při rozehrávce potrestal Beránek. V té chvíli by už žádná sázková kancelář kurz na bodový zisk Vyškova nevypsala a ačkoli domácí zamíchali sestavou, poslední zbytky naděje rozdupal pátý znojemský úspěch hned po posledním návratu z kabin. Dva Vyškovští si dávali ve středním pásmu přednost, pustili tak do brejku Špačka a ten trefil přesně.

Šestou ránu z milosti uštědřili svému hostiteli Znojemští tři minuty před koncem, Šťovíček nabral na ose hřiště rychlost a Kloz mu poslal nádhernou „žabičku“ mezi kruhy, upraveno na konečných 0:6 a vyškovští hráči mají o čem přemýšlet. „Přijeli snad bez sedmi stabilních borců, přistoupili jsem k tomu jako lajdáci, bez nasazení, bez bojovnosti. Předržovali jsem kotouče, nemělo to hloubku, měli jsme hodně zbytečné ztráty, takhle nemůžeme hrát, dneska by nás porazil každý. A je mi líto Šarmiho v bráně, nechali jsme ho v tom vykoupat,“ podotkl asistence kapitána, útočník Jakub Čuřík.

Vyškov zůstává průběžně třetí, pětibodová ztráta na druhou Kopřivnici se díky její porážce nezměnila, čtvrtý Havlíčkův Brod se přiblížil na rozdíl čtyř bodů. „Ostatní výsledky potvrzují divočinu druhé ligy. My musíme koukat na sebe, mrzí mě náš přístup, nervali jsme se o body, jak bychom v naší situaci měli. U některých hráčů to bylo vyloženě zklamání, musíme si to interně vyříkat. Dostali jsem facku a snad nás to probere, máme doma Valachy a musíme to aspoň částečně odčinit,“ připomněl nejbližší duel Konečný. V sobotu do Vyškova přijede Valašské Meziříčí.  

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

-

Orli Znojmo

10. Šťovíček (Adámek, Čermák), 19. Čermák (Šťovíček, Adámek), 35. Stránský (Šťovíček, Čermák), 36. Beránek (Köver, Špaček), 41. Špaček, 57. Šťovíček (Adámek, Kloz)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Synek) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Vašíček, Janeček, Tomajko, Sebera, Komínek (A), Weintritt, Čuřík (A), Kořének, Dobiáš, Popelka, Snášel, Štefka.

Trenér: Michal Konečný

Orli Znojmo

Žajdlík (Velička) – Mareš, Stránský, Sedláček, Jenáček, Kloz (A), Remta – Šťovíček (C), Beránek, Špaček, Nižnikov, Köver, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Kalčík, Adámek.

Trenér: Jiří Beroun

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii