Přehled

36. kolo | 8. 2. 2023 | 18:00

Hokej Vyškov vs . SKLH Žďár nad Sázavou

7 : 4

2 : 2 | 1 : 1 | 4 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

6. Kořenek (Weintritt), 19. Komínek (Čuřík, Hohl), 31. Komínek (Studený), 43. Weintritt (Kořenek, Lekeš), 44. Janeček (Studený, Tomajko), 52. Studený (Čuřík, Komínek), 59. Tomajko (Popelka)

SKLH Žďár nad Sázavou

17. Vašíček (Čejka), 19. Wasserbauer (Paleček), 22. Bureš (Vašíček, Půža), 41. Wasserbauer (Čejka, Pleva)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Lambert) – Žižka, Hohl, Hefka, Vosátko, Mikulík, Studený, Holemý – Čuřík, Popelka, Štefka, Komínek, Sebera, Lekeš, Tomajko, Janeček, Vašíček, Kořenek, Dobiáš, Weintritt

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma (Vít) – Půža, Kališ, Grauer, Pleva, Vašíček, Ludvík – Čejka, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Paleček, Wasserbauer, Štola, Gromadzki, Vaňkovský, Gregar, Pazourek

Report

Autor: David Mach

ŽĎÁR KOUSAL. VYŠKOV ALE NAKONEC VYHRÁL

Vyškov – Nečekaně až moc divoký průběh, při němž se hosté dokonce dvakrát na chvíli dostali do vedení. Zápas mezi domácím Vyškovem a Žďárem nad Sázavou ale měl kromě toho faktoru a jedenácti přesných zásahů nakonec očekávaného vítěze.

Základní část druholigové východní skupiny hokejistů se pomalu, ale jistě chýlí k závěru. V boji o co nejlepší postavení do playoff tak je čím dál důležitější každý bod, a tak třetí Vyškov proti předposlednímu Žďáru nad Sázavou nemohl mít žádný jiný plán než vítězný. V některých úsecích samotného duelu ale dostával povážlivé trhliny. „Věděli jsme předem, že Žďár nepatří tam, kde je a má na víc. My jsme byli nabuzeni z vítězství nad Havířovem a šlo o to nic nepodcenit a prosadit se kvalitou,“ pověděl trenér Michal Konečný.

Dlouho se to ale nedařilo, ačkoli první zářez na střeleckou pažbu si připsali Vyškovští. V šesté minutě v situaci dva na dva na sebe natáhl Weintritt dva protihráče a předložil do úniku Matějovi Kořenkovi. Jenže další uklidňující góly navzdory slušnému počtu šancí nepřicházely, tak zahřmělo na druhé straně, a to hned dvakrát.

Hostující Vašíček se natlačil zprava přes Hefku až před bránu a šikovně zakončil. Dvě minuty před první pauzou pak Žďár skvěle vyřešil brejk dva na jednoho, skóroval Wasserbauer. Naštěstí ještě přišla blesková odpověď, když Tomáš Komínek osvědčil svůj kanonýrský instinkt a byl u dorážky u brankoviště první. „Kdyby první třetina skončila čtyři nebo pět nula, nikdo by se moc nedivil. Spousta šancí, hráli jsme v ohromném klidu, možná až moc velkém, a dostali jsem góly tak nějak z ničeho. Problém byl, že i dál jsme si mysleli, že se nemůže vůbec nic stát,“ řekl kouč.

A brzy po návratu na led přišel třetí trest, vyhození z vlastního pásma možná trochu z nouze našlo na útočné modré rozjetého Bureše, ten proti Žižkovi předvedl dobré krytí kotouče a zakončil. Naštěstí další zásah z rukávu ve vhodnou chvíli vysypal Komínek, když se díky nepřesné hostující rozehrávce dostal do nájezdu a vsítil už svůj osmadvacátý gól sezony. „Když soupeřům, co nejsou nahoře, nedáte rychle gól či dva a soupeř využije své šance, je z toho těžký zápas. Žádné body v této soutěži nejsou zadarmo. Jsem rád, že pomůžu k obratu, každý rád dává góly, ale jsme tým a osobní statistiky nejsou nejdůležitější,“ prohlásil aktuálně nejlepší střelec celé východní druholigové skupiny.

Přesto domácím tato varování od borců z Vysočiny nestačili a také v úvodu třetí části hry měli blíže k vítězství hosté. Hned po půl minutě nejprve Vyškov zachránila branková konstrukce, aby se za pár sekund nejlépe zorientoval Wasserbauer a druhým gólem večera znovu počechral nervovou soustavu fanoušků na tribuně. A nejen jejich. „Musel jsem na střídačce trochu zvednout hlas. Nešlo od kluků o nějaké podcenění, ale už tam zase byl cítit moc profesorský hokej. Žďár dával góly skoro z ničeho a možná trochu po našich chybách, prostřídal jsem pár hráčů, někteří byli po nemoci už viditelně unaveni. Jsem rád, že to pomohlo,“ konstatoval Konečný. 

Vyškov se vzepjal k výbornému a hlavně produktivnímu finiši. Ve třiačtyřicáté minutě pokus Kořenka bekhendem doklepl Weintritt, za minutu a půl zamkli domácí soupeře při plném počtu hráčů v pásmu a hezká kombinace v pohybu znamenala trefu Janečka do poloodkryté žďárské svatyně. Do trháku se pak dostali ve dvaapadesáté minutě, Adam Studený dostal prostor ke střele v pravém kruhu pro vhazování a trefil vpravo nahoru. Tečku za utkáním udělal Matěj Tomajko při hostující powerplay.

Vyškov zvítězil 7:4 a potvrdil průběžnou třetí pozici, ale zálusk si dělá i na konečnou druhou příčku. „Máme teď volno, pak máme Znojmo, takže se tam může dost změnit, každý může porazit každého. Ale ano, chceme být druzí, v playoff to znamená jistotu, že i případné semifinále byste začínali doma, je to výhoda. Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme takhle vysoko, asi bych na něj divně koukal, ale teď je to tam a uděláme všechno pro to, abychom na tom nakonec byli co nejlíp,“ pověděl Konečný.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii