Přehled

35. kolo | 4. 2. 2023 | 15:00

Hokej Vyškov vs . AZ Havířov

8 : 2

1 : 0 | 2 : 1 | 5 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

15. Popelka (Janeček, Tomajko), 26. Popelka (Luža, Žižka), 35. Komínek (Kořenek), 44. Mikulík (Čuřík), 45. Kořenek, 45. Popelka, 45. Komínek (Štefka, Holemý), 50. Žižka (Komínek)

AZ Havířov

25. Mrva (Kratochvil, Apolenář), 42. Kunc (Kratochvil, Spratek)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Král) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Žižka (C) – Lekeš, Janeček, Luža, Kořenek, Tomajko, Komínek (A), Snášel, Čuřík (A), Dobiáš, Popelka, Štefka

Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov

Štipčák (Šindelka) – Mrowiec, Havlík, Hudec, Ščurek, Kunc, Kolarz (C) – Čmiel, Tvrdý, Mrva (A), Pastor, Kratochvl, Spratek, Antoníček, Pawliczek, Pavlík, Apolenář, Haas, Middleton

Trenér: Jiří Raszka

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

HAVÍŘOV DOSTAL VE VYŠKOVĚ NALOŽENO

Vyškov – Po vyškovském výbuchu ve Velkém Meziříčí přišla další exploze, tentokrát ale střelecká. Odnesl to v přímém boji o průběžné třetí místo Havířov.

Kdo zamířil v sobotu odpoledne na zimní stadion ve Vyškově, rozhodně nelitoval. V pětatřicátém kole druholigové východní skupiny hostili domácí hokejisté svého konkurenta z nejvyšších patrech tabulky a pořádně si zastříleli. „Konečně jsme tu smůlu protrhli, naše hra byla podobná těm předchozím zápasům, ale s jedním zásadním rozdílem, tentokrát to tam napadalo,“ prohlásil po utkání vyškovský trenér Michal Konečný.

Čekal se vyrovnaný boj, Vyškov potřeboval po zklamání z předchozí porážky na ledě posledního Meziříčí v domácím prostředí bodovat a nejlépe za dva či tři body, byť v cestě stáli hráči, pro něž je hokej hlavním povoláním. „Jsou to profesionálové, není to s nimi jednoduché. Musím říct, že tentokrát u nás hráli odvážněji než první zápas, nebyli tak zalezlí a diváci si přišli na své. A my nakonec taky, i když rozhodla až třetí třetina,“ zmínil kouč.

Jeho tým přitom neprohrával ani minutu. Do vedení ho posunul v patnácté minutě Adam Popelka, když využil pomalejšího návratu hostujících hráčů do předbrankového prostoru, měl čas, neukvapil se a skóroval. To byl jediný gól první třetiny. Po návratu z kabin přišlo vyrovnání, hosté sehráli pěknou přesilovkovou kombinaci, ale hned po minutě Vyškovští znovu odskočili a znovu to byl Popelka. V situaci dva na dva dostal přihrávku od Luži mezi beky a dokázal s ní skvěle naložit.

Na další změnu stavu se čekalo do pětatřicáté minuty, kdy podél pravého mantinelu zařadil nejvyšší rychlostní stupeň Tomáš Komínek, zastavit ho nikdo nedokázal a bekhendová klička znamenala dvoubrankový náskok 3:1.

Havířovští zažehli jiskřičku naděje opět brzy po přestávce, a to další využitou přesilovkou díky ráně Kunce, který měl čas udělat tři kroky od modré čáry a prostřelil vše před sebou. Pak se ovšem událo něco, co vyškovským fandům přineslo euforii a samotní vyškovští hráči možná nevěřícně, ale určitě spokojeně kroutili hlavou. Čtyři přesné zásahy za minutu a půl, z toho dokonce tři stlačili do třiceti vteřin.

Matěj Mikulík od modré využil početní převahu, Matěj Kořenek předvedl úžasnou individuální akci z vlastního pásma, kdy zleva objel všechno a všechny včetně branky a rychle zasunul k tyči. Pak zkompletoval hattrick Popelka, když v rychlém kontru tři na tři všichni čekali, komu nahraje, on si sjel do osy hřiště a trefil. „Mají pevnou defenzivu, hrají i odstoupenou obranu a není jednoduché přes ně projít. Já ještě u týmu nebyl, když tu hráli poprvé, ale je jasné, že jejich tým má kvalitu a o to cennější je, že jsme se dnes útočně prosadili,“ zmínil autor hattricku.

Hostující svatyně změnila strážce, ale ihned po rozehrání předvedl další úprk po straně Komínek a z úhlu prostřelil nešťastného gólmana Šindelku. Skóre pak deset minut před koncem na 8:2 uzavřel jako správný kapitán Tomáš Žižka, mimochodem další využitou přesilovkou. „Ty rozhodovali, hosté z nich vždycky snížili, ale my dokázali rychle odpovědět podobným způsobem. Hráli jsme disciplinovaně, byli jsme kompaktní, to Meziříčí jsme napravili i s úroky, tohle byl vlastně zápas o šest bodů,“ řekl Konečný.

Zároveň nezapomněl na důležitou herní jistotu vzadu, Dominika Šarmana. „Skvělý výkon, fantastické zákroky, bylo vidět, v jak obrovské pohodě teď je. Hostující gólman taky držel dlouho svůj tým, ale Dominik nás dneska táhl a dal klukům potřebný klid,“ dodal.

Talentovaný gólman si zápas také užil. „Proti profesionálům jako je Havířov je člověk více vyhecovaný, chce se samozřejmě ukázat v dobrém světle a minimálně se jim vyrovnat. Nám se dnes povedlo ještě víc, a to celému týmu, udělali jsem důležitý krok, abychom zůstali v té elitní čtverce,“ uvedl Šarman.

Díky vysokému vítězství 8:2 se Vyškov posunul na třetí místo jen dva body za druhou Kopřivnici. Ve středu přivítá opět doma Žďár nad Sázavou.