Přehled

34. kolo | 1. 2. 2023 | 18:00

HHK Velké Meziříčí vs . Hokej Vyškov

4 : 3

1: 0 | 2 : 2 | 1 : 1

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV VE VELMEZU ZRADILA KONCOVKA

Velké Meziříčí – Sice s oslabenou sestavou, přesto v roli velkého favorita odjížděli vyškovští hokejisté na půdu posledního celku druholigové východní skupiny Velkého Meziříčí. Cíl, tedy „povinné“ tři body a upevnění svého postavení v nejvyšším patře tabulky, ovšem zůstal nedosažen.

Průběžně třetí tým vstupoval ve středu v podvečer do poslední čtvrtiny základní části soutěže a nebude na to mít zrovna příjemné vzpomínky. Obrovský herní tlak totiž doprovázel zmar ve finální fázi. „Koncovka, koncovka a ještě jednou koncovka. Hra nebyla špatná, nejsem naštvaný z výkonu, byl tam pohyb, důraz, jenže jejich gólman čaroval a my měli neuvěřitelný počet zahozených šancí,“ kroutil po zápase hlavou trenér Michal Konečný.

Jak moc se projevila absence některých stabilních hráčů základní sestavy, to bude někdo těžko zpětně soudit. Každopádně k zápasu neodjeli Vašíček, Sebera, Weinttrit nebo třeba Hefka. „Jsou nemocní, v kabině řádí nějaký bacil, i na posledním tréninku nás bylo pět a půl. Půjčili jsme si ze zlínské juniorky Adama Buriana a Stanislava Sadovikova, máme je napsané na střídavé starty a oba odehráli dobrý zápas,“ uvedl kouč.

Z přesného zásahu se hosté radovali až v necelé polovině utkání. Do té doby už ale nasbírali dvoubrankové manko, v sedmnácté minutě zkoušel domácí Střecha pod tlakem obránce přesunout puk na druhou stranu a tento pohyb kopíroval i gólman Kořének. Přijíždějící Luža však přihrávku nešťastně vrátil jejímu autorovi a ten pohodlně dával do opuštěné vyškovské svatyně. Čtyři minuty po pauze ujeli hosté do úniku dva na jednoho a Křenek vymyslel milimetrovou nahrávku na zadní tyč na Střechu, který tak podruhé skóroval.

Také Vyškovští měli ve středu dvougólového střelce. Adam Studený snížil díky dokonalé ráně z mezikruží. Jenže než se dostal ke slovu podruhé, v třiatřicáté minutě zapomněli jeho spoluhráči na modré na meziříčského Slabého, ten si pohodlně sjel až na osu hřiště, propálil Kořénka a upravil na 3:1.

Přesto hosté dostali potřebný impuls do třetí části hry. Vteřinu před koncem té druhé se totiž prosadil znovu Studený, navíc v oslabení. „Tak trochu jsme se tam zapomněl a podařilo se mi ujet. Měl jsem vedle sebe ještě Matěje Tomajka, ale věděl jsem, že není moc času a věřil jsem si, že bych to mohl trefit,“ podotkl.

Pověstný gól do šatny ale tentokrát Vyškov nespasil. Ve třetí části by vám při počítání velkých brankových příležitostí hostů nestačili ani prsty na rukou, jenže obrat z toho nebyl. Síť se sice rozvlnila dvakrát, ale po jedné situaci na každé straně a vždy z těžkého úhlu. Nejprve šlo Velké Meziříčí znovu do trháku, když se prosadil Juráň volejem a za necelou minutu dostal hosty opět na dohled Popelka, ten překvapivou ranou procedil kotouč přes brankáře u bližší tyče.

Do konce stále chyběla čtvrthodina hry, ale skóre už se nezměnilo ani v téměř dvouminutové vyškovské powerplay. Velké Meziříčí slavilo teprve šesté vítězství v normální hrací době. Vyškov zůstává třetí, pronásledovatelé z Havířova totiž stejně překvapivě podlehli Novému Jičínu. A právě zmínění poražení z tohoto kola se středou v přímém souboji v sobotu na vyškovském zimním stadionu.

Statistiky

Branky

HHK Velké Meziříčí

7. T. Střecha (Křenek, Juráň), 25. T. Střecha (Křenek), 33. Slabý (Křenek), 44. Juráň (Trnka, Střecha)

Hokej Vyškov

27. Studený, 40. Studený (Tomajko, Vosátko), 45. Popelka (Tomajko, Holemý)

Sestavy

HHK Velké Meziříčí

Juda (Slavíček) – Vlašín (A), L. Střecha, Kochánek, Ambrož (C), Slabý, Buchal, Trnka, Hort – Ludvík, T. Střecha, Burian, Vedral, Juráň, Švejda, Křenek (A), Strnad, Hasoň, F. Střecha, Doležal, Broža 

Trenér: Štěpán Oberreiter

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Vosátko, Hohl, Studený, Burian, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sadovikov, Tomajko, Dobiáš, Snášel, Lekeš, Komínek (A), Janeček, Čuřík, Kořenek, Popelka, Luža

Trenér: Michal Konečný

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii