Přehled

33. kolo | 28. 1. 2023 | 15:00

Hokej Vyškov vs . HC Slezan Opava

6 : 4

2 : 0 | 3 : 2 | 1 : 2

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

14. Kořenek (Studený, Hefka), 15. Popelka (Janeček, Vosátko), 25. Vašíček (Kořének, Žižka), 31. Komínek (Popelka), 39. Komínek (Vosátko, Luža), 54. Komínek (Hefka)

HC Slezan Opava

22. Kadula (Malina, Věntus), 33. Malina (Rousek), 41. Šindelář (Rousek, Kadula), 60. Danielčák (Thiel, Beránek)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Vašíček, Dobiáš, Tomajko, Lekeš, Sebera, Janeček, Popelka, Kořenek, Komínek (A), Luža.

Trenér: Michal Konečný.

HC Slezan Opava

Piták (Sotlar) – Horný, Thiel, Pachula, Štěpánek, Ludvík, Vojtovič, Věntus, Šindelář (C) – Malina, Káňa (A), Štindl, Vojkůvka, Vašenka, Rousek, Beránek, Buršík, Wolf (A), Kadula, Krupa, Danielčák. 

Trenér: Aleš Tomášek.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV ZÍSKAL DŮLEŽITÉ TŘI BODY

Vyškov – Na rozdíl od předchozích vzájemných zápasů tentokrát šli do trháku a vypadalo to na hladkou domácí výhru. Opavští se vzpírali osudu, ale na dosah už se nedostali a tři důležité body do tabulky východní skupiny si připsal Vyškov.

Třiatřicáté kolo hokejové druhé ligy přineslo mimo jiné na vyškovském zimním stadionu duel třetího se šestým průběžného pořadí. Předchozí mistrovská setkání těchto soupeřů přinesla každému po jedné výhře v prodloužení a výsledek tohoto zápasu by už mohl být důležitý i v konečném zúčtování základní části. „Pořád platí, že chceme skončit do čtvrtého místa a začít playoff doma. Opava určitě taky, sice jí nevyšel úvod sezony, ale postupně šplhá nahoru, je to dobrý tým a jeden z těch, který by nám mohl překazit plány,“ prohlásil vyškovský trenér Michal Konečný.

Před úvodním buly bylo z pohledu domácích jasné, že by bylo hodně nepříjemné proti dobře bránícím hostům dotahovat nějakou ztrátu i s ohledem na extra úzké kluziště. A to se povedlo, Vyškov nepohrával. Naopak, začal výborně. Ve čtrnácté minutě sklepl Matěj Kořenek těsně před brankářem nahození Studeného od modré čáry. A za padesát vteřin to bylo dva nula, když Adam Popelka ranou z ostrého úhlu nachystal na hruškách opavského gólmana Pitáka.

Hned po přestávce se Slezané dostali do hry. Puk po nahození od modré si zahrál na kulečníkový karambol a po sérii odrazů se objevil před Kadulou, před ním už zívala jen prázdná brána. Vyškovští ovšem získali brzy náskok zpět. Pár sekund po skončení přesilovky si Dominick Vašíček nabruslil do mezikruží a pálil přesně.

V půlce zápasu to bylo dokonce 4:1, zakončení v přesilovce na sebe vzal sniper Tomáš Komínek a Piták toho moc neviděl. A dál už se díval jen ze střídačky, do branky šel Sotlar. „Dnes jsme dostali zápas brzy pod kontrolu a až na malé výkyvy jsme ji drželi až do konce. To bylo důležité, nedali jsem už Opavě nějaký větší prostor, aby nás zaskočila a bylo z toho nějaké drama,“ uvedl Konečný.

Slezané se sice nevzdali, ale vždy, když udělali gólový krok ke svému hostiteli, ten opravdu dokázal odskočit zpět. V třiatřicáté minutě se dva domácí hráči srazili ve vlastním pásmu a nadvakrát se prosadil Malina, jenže ještě před druhou sirénou zvýšil z těžkého úhlu Tomáš Komínek.

Nejblíž zdramatizování zápasu byli hosté jedenáct vteřin po začátku třetí třetiny, když odraz od zadního mantinelu dorazil do sítě Šindelář a následně měli příležitosti v početní převaze, ale na dostřel už se nedostali. „Tam to ještě mohlo možná sklouznout z hladkého průběhu, ale dnes jsme hráli oslabení i přesilovky výborně a bez větších problémů jsme to zvládli,“ dodal trenér.

Pojistka přišla šest minut před koncem, při brejku dva na jednoho Hefka naservíroval na zlatém podnose hattrick Komínkovi. „Pomohli mi k tomu spoluhráči, góly jsem dal já, ale je to i jejich velká zásluha. Při prvním v přesilovce dobré clonění před brankářem a při dalších dvou mě kluci velmi dobře našli a už to pro mě nebylo moc těžké,“ okomentoval střelec. Hosté už jen korigovali v poslední minutě Danielčákem na konečných 6:4.

Výsledný počet deseti přesných zásahů tak nekorespondoval s předpoklady spojenými s průběhem na skóre chudých předchozích vzájemných utkání. I tak ale lodivod vítězů chválil brankáře Michala Kořénka, který se vrátil do vyškovské svatyně z univerziády v Lake Placid. „Chytal výborně, nevypadávaly z něj puky, podpořil naši důležitou výhru. Za góly nemohl, většinou shoda náhod, suverénní výkon,“ chválil Konečný.