Přehled

31. kolo | 21. 1. 2023 | 17:00

HC Kopřivnice vs . Hokej Vyškov

3 : 2

2 : 1 | 0 : 0 | 1 : 1

Statistiky

Branky

HC Kopřivnice

9. Indrst (Gola), 15. Pindel (Hlaváč), 48. Kleniar (Gola, Kubáň)

Hokej Vyškov

17. Sebera (Žižka, Dobiáš), 51. Dobiáš (Žižka, Hefka)

Sestavy

HC Kopřivnice

 Kubáň (Baldík) – Bartošák, Marek, Már, Bail, Hlaváč, Kelnar, Petrek – Suchý (A), Fojtík, Velecký, Indrst, Gola, Pindel (A), Kleniar, Sluštík, Urban, Mach, Pargáč, Barčák

Trenér: Ladislav Majkus

Hokej Vyškov

 Šarman (Lambert) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C), Snášel, Lekeš, Dobiáš, Sekera, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Popelka, Kořenek, Komínek (A), Weintritt

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

BOJ O DRUHÉ MÍSTO VYŠKOV PROHRÁL

Kopřivnice – Zaplatili za ospalý začátek, a to hned dvakrát. Postupem času převzali otěže zápasu do svých rukou a zvlášť ve třetí třetině už byli na ledě dominantním týmem. Jenže vyškovským hokejistům to v Kopřivnici na bodový zisk nestačilo. 

Jedenatřicáté kolo druholigové východní skupiny přineslo vzájemné bitvy elitního kvarteta průběžné tabulky. Mimo výhry Znojma v Havířově se tak dal označit za zápas o šest bodů i výše uvedený duel druhých domácích proti třetím hostům. „Podle mě tady bohužel hokejová spravedlnost nebyla. Měli jsme bodovat. A myslím, že můžu tvrdit, že jsme si zasloužili všechny tři,“ uvedl při návratu domů s prázdnou vyškovský trenér Michal Konečný.

Na úvodní buly se přímo na ledě čekalo déle než obvykle, Kopřivnice dopředu dala tomuto střetnutí přívlastek benefiční a navíc ocenilo významné klubové hráče. A možná tato proluka zchladila vyškovskou plánovanou tradiční herní aktivitu. „Asi se to na nás trochu podepsalo, prospali jsme začátek a domácí toho dokázali využít. Pak vám trvá déle, než se do toho zase dostanete naplno,“ řekl kouč.

V deváté minutě nedůraz Studeného při rozehrávce využil Gola, se štěstím dostal puk na Indrsta a ten z první zblízka nedal brankáři šanci. Druhý úder hosté obdrželi na konci patnácté minuty, když si připsali sice po delší době, ale nikoli jednu z prvních inkasovaných branek ve vlastní přesilovce. Trefil se Pindel. Naštěstí minutu poté přišlo snížení, když pořád stejnou početní převahu využil ranou z levého kruhu Matěj Sebera.

Druhá perioda přinesla šest vyloučení, několik velkých gólových šancí, ale žádnou s úspěšným koncem. „Hrají agresivně, jednoduchý hokej s nastřelením a pak jdou důrazně za pukem. Byli nepříjemní, ale od půlky zápasu jsme tak nějak existovali ve hře čím dál víc jen my. Jen jsme vyhořeli v koncovce,“ zmínil Konečný. Vyškovská převaha narůstala i po druhé pauze, jenže místo vyrovnání přišlo brankové odskočení domácích. Dvanáct minut před koncem sehráli precizně situaci tři na dva a zářez na střeleckou pažbu si připsal Kleniar.

Tlak hostí to nezastavilo, naopak ještě znásobilo. Jenže hokej se hraje na góly. „Už se to s námi táhne nějaký ten zápas, jednoduše neproměňujeme spoustu šancí a když je nedáte, prostě se nedá vyhrát. Měli jsme pět, šest jasných tutovek, chybělo trochu štěstí, určitě v tom je i trochu laxní zakončení,“ uvedl útočník Vojtěch Dobiáš.

Ten si připsal asistenci na první gól Sebery a pak na konci jedenapadesáté minuty sám snížil. „Po najetí do pásma se to trochu zpomalilo, tak jsem si stopnul před branku a tam mě skvěle našel Tomáš Žižka. Mě stačilo jen nezmatkovat a dával jsem to prakticky do prázdné,“ popsal. Jenže navzdory jasnému obrazu hry po zbylých devět minut se už Vyškovští dál neradovali, byť k tomu měli několikrát tak blízko, že víc to snad ani nejde.

Nestačilo to. Vyškov už Kopřivnici nedohnal a prohrál 2:3. „Pozitivní je, že jsme je ve třetí třetině k vůbec ničemu nepustili, ale jinak se děly neskutečné věci, lítalo to, tyčky byly. To je hokej, moc se na ten gól nadřeme, ale kluci to odmakali a když v tom budou pokračovat, v dalších zápasech se to jistě zlomí,“ prohlásil trenér.

Zároveň připomenul i diskutabilně neuznaný gól Tomáše Komínka. „Prý problém s brankovištěm, ale já si nemyslím. Pana rozhodčího znám už deset let, škoda, mohl to být ještě úplně jiný hokej, hře nedal moc spád a měli jsme na dost situací hodně různé názory,“ dodal.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii