Přehled

3. ligový zápas | 5. 10. 2022

SKLH Žďár nad Sázavou vs . Hokej Vyškov

0 : 5

0 : 1 | 0 : 2 | 0 : 2

Statistiky

Branky

SKLH Žďár nad Sázavou

-

Hokej Vyškov

14. Hefka (Romančík, Weinritt), 32. Vašíček (Luža), 32. Janeček (Studený), 46. Komínek (Čejka, Čuřík), 58. Komínek (Čuřík, Hohl)

Sestavy

SKLH Žďár nad Sázavou

Sláma (32. Vít) – Grauer, Havlík, Macek, Pleva (C), Svoboda, Pražák, Půža – Wasserbauer, Adam, Gregar, Jícha, Štola, Prokš (A), Vaňkovský, Chlubna, Štěpánek, Bureš (A), Pilný, Kotlík 
Trenér: Martin Sobotka

Hokej Vyškov

Kořenek (Šarman) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Studený, Vosatko, Žižka (C) – Snášel, Sebera, Weintritt, Čejka, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Komínek (A), Vašíček, Romančík, Dobiáš, Luža 
Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

Žďár nad Sázavou – Volný los pro ně znamenal celý týden zápasové pauzy, z rytmu ale nevypadli, zůstali totiž na vítězné vlně. Vyškovští hokejisté slavili i potřetí tříbodový zisk, tentokrát odjížděli spokojeni ze Ždáru nad Sázavou.

Domácí měli hlavně s jejich herní agresivitou hned od prvních minut co dělat. „Začali jsme opět v pohybu, tak, jak to po hráčích chceme. První třetina vypadala výborně, je škoda, že jsme v ní dokázali dát jen jednu branku,“ řekl trenér Michal Konečný. O ni se postaral ve čtrnácté minutě Vlastimil Hefka.

První úspěch ale utkání na hostující stranu ještě zásadně nenaklonil. Naopak, na začátku druhého dějství Vyškov nabídl svému soupeři příležitosti k obratu. „Druhá třetina byla od nás trochu paskvil, začali jsme ji na můj vkus moc suverénně, moc profesorsky, to se nám mohlo vymstít,“ podotkl kouč. Gólové situace Žďáru ovšem celou dobu ztroskotávali na muži ve vyškovské brance.

Michal Kořének totiž už podruhé za sebou neinkasoval. „Není to jen o mně, kluci mi padají do střel a dělají všechno pro to, aby mi to celé usnadnili. Za sebe se snažím ve Zlíně i ve Vyškově pracovat na tréninku na sto procent a každý zápas si naplno užít. Když dostanu příležitost chytat, jsem za to moc rád, a hlavně se snažím chytat s čistou hlavou od první do poslední minuty,“ zmínila vyškovská brankářská jednička.

Položila tak základ k vyškovskému triumfu, od kterého se mužstvo odrazilo k zásadnímu zlomu, dvěma zásahům během pouhých dvanácti vteřin. O ně se postarali v polovině normální hrací doby Dominick Vašíček a Michal Janeček. Ve druhé pauze tak byl vyškovský náskok už třígólový.

Poslední dvacetiminutovku už tak mohli mít Vyškovští pod kontrolou a také měli, navíc ještě dokázali navýšit skóre. Jmenovitě se o to postaral Tomáš Komínek, a to hned dvakrát. Nejprve byl na konci povedené přesilovkové souhry, následně ujel v oslabení. „Vrátili jsme se k systému, co hrajeme a funguje, snažili jsme se hrát s pukem a taky hrát poctivě dozadu. Jsem rád, že jsme pomohli našemu gólmanovi k odměně, kterou si za svůj výkon zasloužil, tedy čistému kontu,“ uvedl dvojnásobný střelec.

Vyškov tak po výhře 5:0 zůstává stoprocentní a bude to chtít potvrdit i nejbližší sobotu, kdy zavítá na led Valašského Meziříčí.