Přehled

29. kolo | 14. 1. 2023 | 15:00

Hokej Vyškov vs . HK Nový Jičín

6 : 4

1 : 1 | 1 : 1 | 4 : 2

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

9. Sebera (Dobiáš, Studený.), 35. Janeček (Weintritt, Mikulík), 44. Sebera (Dobiáš, Vašíček), 47. Vašíček (Dobiáš, Sebera), 47. Vosátko (Kořenek), 59. Komínek (Janeček)

HK Nový Jičín

16. Handl (Štefka, Flok), 36. Květoň (Konečný, Kožený), 42. Kafka (Gebauer, Lehečka), 50. Maliník (Sluštík)

Sestavy

Hokej Vyškov

Šarman (Král) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Janeček, Dobiáš, Snášel, Lekeš, Komínek (A), Vašíček, Čuřík (A), Kořenek, Popelka, Weintritt. 

Trenér: Michal Konečný

HK Nový Jičín

Švančara (Hořejší) – Váňa, Holaň, Hladiš, Hruška, Sluštík, Kožený – Štefka, Flok, Lehečka, Květoň (C), Gebauer, Konečný, Handl, Hilšer, Maliník, Kafka, Škarka.

Trenér: Petr Macháček

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

VYŠKOVŠTÍ UDOLALI NOVÝ JIČÍN

Vyškov – Divácky atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách a pořádnou porcí gólů. Navíc drama, v němž se šance na tříbodový zisk několikrát přelévaly na jednu či druhou stranu. Prostě přesně tak, jako v předchozích vzájemných zápasech sezony a tak, jak se očekávalo i tentokrát.

Vyškovští hokejisté hostili v sobotu odpoledne v zápase devětadvacátého kola druholigové východní skupiny soupeře z Nového Jičína. Než padlo úvodní buly, domácí řešili to správné hráčské i týmové přepnutí na standardní domácí zápas po velkém středeční bitvě se suverénním Znojmem, v němž to nakonec těsně nevyšlo. „Bylo třeba připomenout, že každý zápas je jiný, že dobře odpracované utkání ve Znojmě neznamená, že to půjde dál samo a snadno. Navíc Jičín je loňský vítěz celé soutěže a je strašně nevyzpytatelný,“ podotkl trenér Michal Konečný.

Taktická příprava padla na úrodnou půdu, alespoň co se herní převahy týče. Úvodní třetina se odvíjela vyloženě ve vyškovské režii. Chcete důkaz? Na novojičínskou branku šlo jedenadvacet střel. Po hříchu ovšem o první přestávce svítilo na ukazateli skóre 1:1. Na přesilovkovou ránu Matěje Sebery z deváté minuty z pravého kruhu dokázal odpovědět na konci šestnácté minuty Handl, když byl na konci bleskového protiútoku, který nastartovala vyškovská chyba na útočné modré. 

Stejný gólový příběh napsala i druhá třetina, i když tentokrát v rychlém sledu za sebou. Pět minut před druhou sirénou se dostal do samostatného úniku Weintritt, na gólmana nevyzrál, ale dojíždějící Michal Janeček už pohodlně dostal kotouč, kam bylo třeba. Za minutu a půl bylo opět srovnáno, když Konečný dostal příliš prostoru před vyškovským brankovištěm. „Ta druhá třetina už byla jiná, dá se to pochopit, žádný tým nevydrží v tlaku celých šedesát minut. Navíc přicházely chyby v obranné činnosti, útočníci nedobruslovali hráče z druhé vlny, nebyli jsme důrazní v předbrankovém prostoru. Ještě že nás zase podržel Dominik Šarman v bráně,“ konstatoval domácí lodivod.

Přesto šli novojičínští do vedení, naštěstí pro Vyškov poprvé a naposled. Ve dvaačtyřicáté minutě zakončil krásnou kombinaci do horního růžku Kafka. I domácí ale dokázali najít odpověď, a to důraznou a definitivní. Za dvě minuty našel při rychlém brejku Dobiáš na ose hřiště Matěje Seberu a ten se nemýlil.

Za další dvě minuty využil už druhou domácí přesilovku v zápase Dominick Vašíček. A okamžitě po rozehrání se dostal do pásma Kořenek a na druhé straně přesně našel spurtujícího Davida Vosátka. Najednou to bylo 5:3. „Ještě, že jsme rychle vyrovnali a hned odskočili výrazněji. Pak nás hostující oddechový čas zase vyhodil z tempa, chybně jsme si mysleli, že už je tak nějak po nich a Jičín se zase dostal do zápasu,“ uvedl Konečný.

Přesně deset minut před koncem ještě snížil na nejtěsnější rozdíl Maliník, ale další komplikace už Vyškovští nedopustili. V powerplay vítězství svých barev do prázdné brány pojistil Tomáš Komínek. „Můžeme být spokojení s výsledkem, potvrdili jsem dobrý začátek ledna i doma. Ale máme věci, které je třeba si rozebrat, musíme být disciplinovanější hlavně dozadu,“ uzavřel.