Přehled

28. kolo | 11. 1. 2023 | 18:00

Orli Znojmo vs . Hokej Vyškov

3 : 2

1 : 1 | 1 : 1 | 1 : 0

Statistiky

Branky

Orli Znojmo

5. Sklenář (Beránek), 26. Adámek (Mareš), 53. Pigl (Adámek)

Hokej Vyškov

13. Lekeš (Mikulík), 40. Luža (Dobiáš)

Sestavy

Orli Znojmo

 Groh (Žajdlík) – Kloz (A), Tejnor (A), Stránský, Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Sklenář, Beránek, O. Svoboda, Kotrba, Čermák, Köver, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček (C). 

Trenér: Jiří Beroun

Hokej Vyškov

Šarman (Král) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Janeček, Weintritt, Mich. Kořének, Lekeš, Komínek (A), Snášel, Čuřík (A), Dobiáš, Popelka, Luža.

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VYŠKOV MĚL PROTI ZNOJMU BODY NA DOSAH

Znojmo – Stál proti nim v sezoně naprosto dominantní soupeř, a ještě s výhodou domácího prostředí. Vyškovští hokejisté ovšem dokázali na ledě Znojma sehrát vyrovnanou partii jak herně, tak i co se vývoje skóre týká. Sahali po bodovém zisku, nakonec jim to však stejně jako minule doma těsně nevyšlo.

Ke třetímu venkovnímu zápasu v řadě zajížděl druholigový Vyškov na led suveréna východní skupiny. Znojmo stále čeká v rámci celé sezony na přemožitele v normální hrací době. A jak se v průběhu zápasu ukázalo, premiérový skalp favorita nebyl pro středeční hosty žádnou nerealistickou vizí. „Bod by byl určitě zasloužený a kdybychom vyhráli, asi by se nikdo nemohl moc divit. Tentokrát se štěstíčko otočilo zády, chybělo opravdu málo,“ prohlásil po utkání trenér Michal Konečný. 

Jeho hokejová skvadra byla v prvních minutách pod tlakem. Znojmo vtrhlo do zápasu s jasným cílem rozhodnout co nejdříve, ale z úvodního tlaku vytěžilo „jen“ jeden zásah, o který se postaral přesnou střelou nad vyrážečku gólmana Sklenář. „Ano, vletěli na nás, dali nám gól, chvilku trvalo, než jsme se otřepali, ale povedlo se a dostávali jsem se postupem času čím dál více do hry,“ podotkl Konečný.

A nejen do hry, ale i do střelecké listiny. Jmenovitě David Lekeš, když se ve třinácté minutě nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou. Ještě do přestávky pak Vyškovští mohli dokonce jít do vedení, když několikrát domácím slušně zatopili včetně samostatného úniku Čuříka.

Skóre se ale pohnulo opět na druhé straně, a to v šestadvacáté minutě. V útočném pásmu neměl znojemský Adámek komu nahrát, a tak z mezikruží vyslal překvapivou, ale o to přesnější ránu. Přesto hosté cítili, že netahají za kratší konec provazu. „Byli jsme vyrovnaným soupeřem, přelívalo se to nahoru dolů, podržel nás gólman a my jsme měli taky dost gólových šancí. Tenhle zápas byl na tuto soutěž podle mě kvalitou hodně nadstandardní, řekl vyškovský kapitán Tomáš Žižka.

A vyškovský elán ještě posílil fakt, že i podruhé dokázali s domácími srovnat krok a že šlo o učebnicový „gól do šatny“. V poslední vteřině druhé části hry dopravil puk za brankovou čáru Dominik Luža. „To vás vždycky nakopne a dodá sílu. Vytvořili jsme si tam perfektní tlak, vyrovnali a ve třetí třetině to tak bylo o tom, kdo půjde do vedení. Kdybychom to byli my, už by se to Znojmu těžko otáčelo,“ konstatoval kouč Vyškova. Jenže navzdory slušným příležitostem se nestalo, rozhodující krok směrem ke třem bodům udělali sedm minut před koncem Znojemští. Mezi dvěma strážci se prosmýkl Pigl a v pádu ještě dokázal zakončit.

Závěr patřil jednoznačně hostům. Vyškov si vytvořil tlak i díky dlouhé a dobře sehrané powerplay, ale do třetice už nevyrovnal. Odvezl si tak porážku 3:2, díky výkonu sice se vztyčenou hlavou, ale přesto obalenou zklamáním. „Je to škoda, dneska jsem na to měli. Už cestou sem jsme si říkali, že je zkusíme zaskočit, že už minule doma jsme se s nimi drželi. Podali jsem hodně dobrý výkon, zasloužili bychom si minimálně bod,“ doplnil Žižka. Porážka pochopitelně mrzela i trenéra. „Přežili jsme proti zkušeným profesionálům pět oslabení, navíc druhý a třetí inkasovaný gól byly takové zvláštní, trochu kuriózní. Hráli jsme výborně, zvlášť posledních pět minut jsme Znojmo maximálně zatlačili a oni jen vyhazovali puky ven z pásma. Před kluky smekám,“ doplnil Konečný.