Přehled

23. kolo | 10. 12. 2022 | 15:00

AZ Havířov vs . Hokej Vyškov

4 : 1

(0:1, 0:0, 4:0)

Statistiky

Branky

AZ Havířov

43. Spratek (Dudáš, Kratochvil), 44. Pastor (Haas, Ćmiel), 52. Haas (Tvrdý, Zdeněk), 60. Mrva (Spratek)

Hokej Vyškov

2. Lekeš (Vašíček, Dobiáš)

Sestavy

AZ Havířov

Štipčák (Šembera) – Dudáš (A), Havlík, Hudec, Kuboš, Kolarz (C), Mrowiec, Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Pawliczek, Ćmiel, Antoníček – Pastor
 
Trenér: Jiří Raszka

Hokej Vyškov

Micka (Kořének) – Hefka, Studený, Hohl, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera Tomajko, Vašíček, Dobiáš, Lekeš, Čuřík (A), Janeček, Popelka, Snášel, Komínek, Weintritt 

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

VÝHRA SE ROZPLYNULA VE TŘETÍ TŘETINĚ

Havířov – Bleskově šli do vedení a dvě třetiny ho nejenom udržovali, ale mohli ho v mnoha situacích navýšit. Nestalo se a pak se jim to pekelně vymstilo.

Vyškovští hokejisté zamířili v sobotu na stadion trenéra Libora Hrouzka ze seriálové Lajny. Havířov chtěl vylepšit své postavení ve středu tabulky východní skupiny a snížit pětibodovou ztrátu na své odpolední hosty. Dlouho to tak nevypadalo, ale nakonec se jim to povedlo, bohužel pro Vyškov. „Minimálně dvě třetiny jsme byli lepší, měli jsme šancí na pět zápasů, jen jsme nedali góly, začíná to trochu být obehraná písnička,“ láteřil kouč Michal Konečný.

Na otevření skóre se ale dlouho nečekalo. Už ve druhé minutě se hosté z první akce dostali do vedení. Situaci tři na dva využil Vašíček k nabití Davidovi Lekešovi, jehož první ránu gólman vykryl, ale na dorážku už nestačil. „Hned první střídání a dali jsem gól. Dominick mi to dal do jízdy do tandemu, a i když se ta první rána nepovedla ideálně, mohl jsem ji dorazit. Škoda, že jsme na to gólově nenavázali, já myslím, že bychom měli být v předbrankovém prostoru důraznější, nejen honit vlastní puky po mantinelu," zmínil úspěšný střelec.

Zdá se to být vzhledem k množství šancí těžko uvěřitelné, ale fotbalový výsledek vydržel až do druhé sirény. „Nepřehrávali nás, já myslím, že jsme byli lepší, hokejovější, ale ten problém prostě je, že nepřidáme další trefu. Za stavu jedna nula jsme měli několik stoprocentních loženek, ale neodskočíme, to by bylo vymalované,“ označil jeden z rozhodujících faktorů zápasu Konečný. A potvrdil slova jediného vyškovského střelce. „Nelepí nám to, chybí nám nějaký drzoun, takový hokejový grázl před brankou a před brankářem, prostě někdo, kdo to tam bude tvrdit,“ dodal.

Bohužel hokejoví profesionálové Havířovští se nakonec vzpamatovali a v závěrečné dvacetiminutovce rozhodli. Nejprve dali Vyškovským vzpomenout na inkasovaný gól z prodloužení posledního domácího souboje s Kopřivnicí, kdy Spratek objel branku a zasunul včas kotouč za tyč. Za minutu Haas z pozice za brankou viděl Pastora a ten navzdory poměrně těžkému střeleckému úhlu uspěl.

Třetí hřebíček do vyškovské rakvičky přibyl deset minut před koncem sám Haas, když sám před Mickou sice forhendovou kličku napoprvé nezakončil, ale z úhlu ještě stihl poslat puk po ledě na místo určení. No a čtvrtý zásah přišel ve vyškovské powerplay, měl ho na svědomí Mrva. „Zase objezd brány a gól z ničeho. Druhé takové nahození na bránu, najednou prohráváte a dostaví se křeč. Chyba v obraně na tři jedna a už se vezete. Je pravda, že pak už nás k ničemu moc nepouštěli. Výsledek je ale krutý, třetí zápas, co vedeme a nepohlídáme to, neuklidníme to,“ řekl vyškovský lodivod.

Jeho tým tak zažil nejen třetí porážku v řadě, ale i šestou z posledních osmi zápasů. Přesto stále drží průběžnou třetí pozici a před vánoční pauzou má ještě šanci bilanci vylepšit, a to s výhodou domácího prostředí. Ve středu od 18.00 hodin vyzve v čtyřiadvacátém kole Velké Meziříčí. V posledním plánovaném prosincovém kole východní skupiny už má volný los.