Přehled

21. kolo | 2. 12. 2022 | 18:00

Hokej Vyškov vs . HC Kopřivnice

3 : 4

po prodloužení

2 : 1 | 1 : 1 | 0 : 1 - 0 : 1

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

3. Komínek (Čuřík, Mikulík), 10. Popelka (Kořenek), 30. Snášel (Weintritt, Studený)

HC Kopřivnice

13. Suchý (Gola, Velecký), 29. Gola (Pindel), 58. Mach (Velecký, Sluštík), 61. Sluštík

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Sebera, Janeček, Dobiáš, Snášel, Tomajko, Komínek (A), Vašíček, Čuřík (A), Korenek, Popelka, Weintritt

Trenér: Michal Konečný

HC Kopřivnice

Kubáň (Baldík) – Ficek, Már, Bartošák, Marek, Kyselý, Petrek – Pargáč, Suchý (A), Gola, Urban, Kleniar, Pindel (A), Fojtík F., Sluštík (C), Mach M., Velecký

Trenér: Ladislav Majkus

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Preview

Autor: David Mach

Vyškov – V necelé polovině základní části naprosto stejný počet získaných bodů, téměř totožné konto vstřelených branek a zároveň vysoké ambice vzhledem ke zbytku sezony. Hokejisté Vyškova a Kopřivnice mohou hodnotit dosavadní průběh druholigové východní skupiny velmi podobně.

A právě tyto dva celky se potkají v jedenadvacátém kole. Na vyškovském zimním stadionu padne úvodní buly v pátek v podvečer. „Podávají velice kvalitní výkony a produkují bruslařský hokej jako my. Bude to hodně dobrý souboj,“ předpovídá vyškovský trenér Michal Konečný.

V jednom důležitém srovnání tito soupeři stejnou bilanci mít jednoduše nemohou, minimálně prozatím. Jsou to vzájemné zápasy, v tom zatím jediném říjnovém udolala Kopřivnice Vyškov v poměru 5:3, přitom se rozhodovalo až ve třetí třetině. „My jsem tam neodehráli vůbec špatný zápas, mohlo to dopadnout úplně jinak. Byli jsme podle mě lepším týmem, ale prohráli jsme. Máme jim co vracet a uděláme proto maximum,“ vyhlásil vyškovský lodivod.

Faktem je, že týmy budou také jinak odpočatí. Kopřivnice měla ve středečním devatenáctém kole volný los, zatímco Vyškovští doma odehráli náročnou bitvu proti dalšímu celku z horních pater tabulky Havlíčkově Brodu. Ovšem vítěznou. „To vždy dodá síly, byl to od nás velmi dobrý výkon a zasloužená, byť těsná výhra. Ve čtvrtek jsme si dali jen krátký trénink a dnes jdeme na to. Je dobré být v rytmu, těžko říct, co je vlastně nakonec výhoda,“ podotkl Konečný.

Podobně rychle navazující druhý zápas s přesunem ze soboty na pátek vnímají i hráči. „Změna programu problém není, věděli jsme to dostatečně dopředu a určitě nás to neovlivní. Spíš to bude o tom, s čím soupeř herně přijede. Doma hrají aktivně, tady mají jiné podmínky, na které nejsou zvyklí,“ podotkl útočník Tomáš Komínek.

Druhý nejlepší střelec celé východní skupiny naráží na opětovnou otázku, jestli na malém vyškovském kluzišti vsadí Kopřivnice na otevřený hokej, nebo bude defenzivně čekat na rychlé brejky a chyby domácích. „Uvidíme, zda budou hrát střední pásmo, stejně tak nějak kromě zápasů se Znojmem těžko něco vědět předem. V této soutěži můžete všude vyhrát či prohrát, je to strašně vyrovnané, je to o momentální formě gólmana, o jednom gólu, troše štěstí. Vím, že to zní jako klišé, ale každopádně to bude těžký zápas,“ dodal.

Hráčské absence domácí nehlásí, ale tříbodový páteční plán ano. Od 18.00 hodin se na vyškovském zimním stadionu společně dozvíme, jestli ho také zrealizují.