Přehled

2. ligový zápas | 28. 9. 2022

Hokej Vyškov vs . HHK Velké Meziříčí

9 : 0

2 : 0 | 6 : 0 | 1 : 0

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

03:53 Čuřík (Žižka), 05:15 Dobiáš (Blaha), 24:41 Vašíček (Sebera), 27:47 Čejka (Čuřík), 29:30 Tomajko (Holemý), 32:22 Weintritt (Janeček), 34:40 Dobiáš (Komínek), 36:25 Komínek (Čuřík), 45:12 Tomajko (Blaha)

HHK Velké Meziříčí

-

Sestavy

Hokej Vyškov

34 Kořének Michal, 31 Micka Marek | 22 Vosátko David, 8 Hohl Dominik, 33 Studený Adam, 12 Blaha Lukáš, 27 Mikulík Matěj, 44 Holemý Jan, 5 Žižka Tomáš (C), 37 | Vašíček Dominick, 16 Sebera Matěj, 81 Dobiáš Vojtěch, 15 Čejka Jakub, 19 Tomajko Matěj, 17 Hefka Vlastimil, 4 Čuřík Jakub (A), 21 Janeček Michal, 11 Romančík Michal, 69 Kořenek Matěj, 14 Komínek Tomáš (A), 91 Weintritt Filip  

HHK Velké Meziříčí

31 Krejčí Filip, 98 Juda Jaroslav | 82 Koželuh Aleš, 8 Sedláček Tomáš, 66 Švejda Milan, 16 Trnka Aleš, 18 Ambrož Pavel (C), 3 Báňa Michal | 37 Malec Ondřej, 13 Juráň Marcel, 77 Škvrně Marek, 9 Křenek David (A), 23 Dupljaku Liridon, 22 Strnad Milan, 11 Doležal Jiří, 21 Burian Viktor, 4 Maštera Vojtěch, 17 Vedral Zdeněk ,16 Broža Ondřej, 27 Nesvadba Viktor

Zobrazit fotogalerii

Report

Autor: David Mach

Vyškov – Novou historickou éru domácích druholigových zápasů rozepsali vskutku famózně. Vyškovští hokejisté totiž navázali na úvodní triumf v Havířově a doma přehráli Velké Meziříčí, navíc suverénním způsobem. 

První dílčí „vítězství“ středečního podvečera zaznamenali domácí už před úvodním buly. Hlediště zimního stadionu se totiž téměř úplně zaplnilo. Více než tři sta fanoušků určitě přicházeli s netrpělivým očekáváním, odcházet přitom jistě museli naprosto spokojeni.

Už na úvod je potěšili přesnými zásahy Jakub Čuřík a Vojtěch Dobiáš. V šesté minutě to bylo 2:0. „Nechtěli jsme vůbec nic podcenit. Jak jsme si v kabině řekli, začali jsme v obrovském pohybu, tlačili jsme se do brány a padli nám tam dva rychlé góly. Soupeři trochu pomohla výměna brankářů, ale jen dočasně,“ upozornil vyškovský trenér Michal Konečný na fakt, že hned po druhé inkasované brance hosté sáhli k změně strážce svatyně.

Vyškovský gólostroj se sice zastavil, ale jen do druhé části hry. V ní se rozběhl i s pomocí využitých přesilovek naplno. Postupně se trefili v téměř pravidelných dvou až tříminutových odstupech Vašíček, Čejka, Tomajko, Weintritt a podruhé v utkání Dobiáš.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou svítil na ukazateli skóre stav 8:0! „Pořád jsme se drželi svého, po ztrátě kotouče okamžitě napadali, všechny čtyři lajny hráli výborně. Potěšilo mě, že i za rozhodnutého stavu jsme k zápasu nepřistoupili laxně, drželi pohyb, rychle otáčeli hru a že jsme do poslední minuty hráli poctivě i dozadu,“ chválil kouč.

Pověstné desítky se diváci nakonec nedočkali, když utkání skončilo 9:0. Poslední a svůj druhý zápis do střelecké listiny obstaral Matěj Tomajko. „Už vstup do zápasu se nám podařil a celý průběh jsme měli pod kontrolou, k ničemu zásadnímu jsme je nepustili. A když už, tak nás navíc podržel gólman, chytal výborně,“ konstatoval olomoucký odchovanec s extraligovými zkušenostmi.

Dvacetiletý útočník přišel do mužstva na konci srpna a potvrzuje, že si ve Vyškově věci sedly, jak mají.  „Tým šlape, je tu super parta, doufám, že to bude pokračovat. Máme za sebou teprve dvě kola, těžko tedy cokoli hodnotit, ale když budeme hrát naši hru a budeme dodržovat taktiku, budeme vyhrávat,“ dodal. 

Se spoluhráči si teď dopřejí díky losu třetího kola víkendové zápasové volno a budou se připravovat na soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Na jeho led zavítají ve středu 5. října. 

Hokej Vyškov – HHK Velké Meziříčí 9:0