Přehled

19. kolo | 26. 11. 2022 | 18:00

Nový Jičín vs . Hokej Vyškov

3 : 5

2 : 1 | 0 : 2 | 1 : 2 

Statistiky

Branky

Nový Jičín

4. Franek (Lehečka, Gebauer), 16. Konečný (Štefka), 59. Konečný (Tomeček)

Hokej Vyškov

14. Janeček (Weintritt), 33. Studený (Sebera, Vosátko), 40. Kořenek (Dobiáš), 56. Weintrirr (Hohl, Studený), 60. Komínek

Sestavy

Nový Jičín

Švančara (Galuška) – Tomeček, Váňa, Hruška, Hladiš, Foltýn, Holáň – Juříček, Gebauer, Konečný, Handl, Škarka, Sluštík, Hilšer, Štefka, Flok, Lehečka (C), Franek, Kafka, Maliník. 

Trenér: Kamil Gebauer

Hokej Vyškov

 Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Lekeš, Dobiáš, Sebera, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), Vašíček, Popelka, Kořenek, Komínek (A), Weintritt. 

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

Nový Jičín – Tentokrát už to vyšlo. K vylepšeným přesilovkám z minulého zápasu přidali i potřebnou produktivitu a shodili ze sebe psychickou deku z třech druholigových porážek za sebou. Vyškovští hokejisté po dvou a půl týdnech bez výhry uspěli v Novém Jičínu.

Znojmo, Valašské Meziříčí a naposledy Hodonín. To byly poslední tři přemožitelé Vyškova v řadě. „Trocha skepse už v týmu byla, většina kluků toho přeci jen nemá moc odehraného a těsné porážky o jeden nebo dva góly jsou těžké. Herně jsme s nikým nepropadli, ale díky výsledkům ta nálada mladých kluků jde pochopitelně trochu dolů,“ uvedl trenér Michal Konečný. V sobotu večer v rámci devatenáctého kola už ale jeho skvadra další zklamání nepřipustila.

Přesto první skórovali domácí. Hosté ve čtvrté minutě doslova zapomněli na osamoceného Franka a ten situací tváři v tvář gólmanovi nepohrdl. Vyrovnání přinesla čtrnáctá minuta, kdy Weintritt obkroužil s pukem celé útočné pásmo a pak vyslal do ohně nabídku k teči, kterou využil Janeček. Přesto do kabin odcházeli spokojenější Novojičínští, když doslova „jágrovinu“ alias taneček od mantinelu přes tři protihráče předvedl Štefka a pak předložil gól na zlatém podnosu Konečnému.

Ve druhé třetině to ale přišlo. Co? To, co Vyškov v premiérové druholigové sezoně s výjimkou posledních zápasů často zdobí, tedy zvýšené herní tempo a obrat nepříznivého stavu. „Nezačali jsem zápas úplně dobře, potrestali nás za to, jako bychom byli ještě v autobuse. Ale probrali jsme se včas a pak už jsme byli si myslím ve vše lepší až do konce, tlačili jsme, byl tam důraz, nápaditost. Hráli jsme hokej takový, jaký chceme hrát. A taky se povedly přesilovky,“ podotkl kouč.

O otočení kormidla vývoje souboje se postarali právě dvě využité početní převahy, v nichž se nejprve v polovině zápasu rána Sebery odrazila do sítě od clonícího Studeného a těsně před přestávkou prokázal cit pro načasování přesné příhry Dobiáš, Kořenek dával do odkryté soupeřovy svatyně.

V závěrečné třetině se na další zásah čekalo hodně dlouho. Až čtyři minuty před koncem předvedl krásnou individuální akci ve hře čtyři na čtyři Weintritt, protáhl se přes beka podél mantinelu a pak uprostřed mezi všemi čtyřmi protihráči trefil, jak se později ukázalo, vítězný gól. „Se štěstím mě nezastavil bek u mantinelu, tak jsem to zkusil dál a nezastavil mě už nikdo. Já myslím, že jsme měli celou dobu daleko větší nasazení a chuť hrát než Nový Jičín, přišlo mi, že moc nebruslili. Věděli jsme, že dnes musíme vyhrát, rozhodla naše zarputilost,“ zmínil úspěšný střelec.

Přišla ještě zápletka, domácí se odhodlali k powerplay a minutu a půl před koncem snížil Konečný. V pokračující hře bez brankáře si ovšem dali příliš prudkou zpětnou nahrávku a Komínek v klidu dovezl kotouč až na místo určení. Upravil na konečných 3:5.

Vyškovští si tak připsali tři důležité body pro postavení v průběžné tabulce i jejich herní pohodu pro pokračování sezony. „Byl to těžký zápas, ale z kluků to spadlo. Bude se nám hned lépe dýchat, máme teď rychle po sobě dva zápasy doma a budeme toho chtít využít,“ uzavřel Konečný.

Vyškov drží třetí příčku a už ve středu si o ni v přímém souboji od 18.00 hodin zahraje na vlastním ledě s Havlíčkovým Brodem. Zároveň je vhodné připomenout, že nastala změna dalšího zmíněného střetnutí, a to s Kopřivnicí. Bude se hrát o den dříve, tedy už v pátek.