Přehled

18. kolo | 23. 11. 2022 | 18:00

SHKM Hodonín vs . Hokej Vyškov

3 : 2

0 : 1 | 2 : 0 | 1 : 1 

Statistiky

Branky

SHKM Hodonín

27. Krejčí (Halík, Kališ), 37. Charvát (Škápik), 47. Vyrůbalík (Štědrý, Romančík)

Hokej Vyškov

8. Luža (Žižka, Vašíček), 53. Čuřík (Vašíček, Žižka)

Sestavy

SHKM Hodonín

Šurý (Zollpreister) – Škápik, Šmach, Němec, Kališ, Vyrůbalík, Polesný, Rauš, Kučera – Štědrý, Halík, Krejčí, Romančík, Sedlák, Bartes, Matějka, Peš, Charvát, Medek

Trenér: Aleš Bachánek

Hokej Vyškov

Kořének (Micha) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Komínek, Vašíček, Janeček, Čuřík, Snášel, Pospíšil, Dobiáš, Popelka, Luža 

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

Hodonín – Ve srovnání s posledním zápasem výrazně zlepšili výkon a také využití přesilovek. Jenže v dramatu do poslední vteřiny to vyškovským hokejistům na rozjetý Hodonín nestačilo.

Po domácí čestné porážce se suverénním Znojmem a nečekaném klopýtnutí s Valašským Meziříčím si Vyškov v rámci druholigové východní skupiny potřeboval spravit chuť ve středu na úkor Hodonína. Postavení v tabulce k tomu vybízelo, šlo o utkání třetích hostů na ledě devátých domácích. Jenže realita byla trochu jiná. „Opravdu kvalitní a pohledný zápas, nahoru, dolů, fantastická atmosféra, vynikající rozhodčí, svým hráčům jsem neměl, co moc po zápas vytknout. Jen to zakončení a tím i výsledek,“ zhodnotil po konci utkání trenér Michal Konečný.

Spokojený s konečným skóre být nemohl, ale s první třetinou více méně ano. Početní převahu v osmé minutě využil Dominik Luža, když tečoval ránu Tomáše Žižky od modré. Postupem času se ale začaly množit nevyužité příležitosti hostů všeho druhu, mrzet mohou hlavně nedotažené situace dva na jednoho. „Toho tam byla spousta, nestřílíme, pořád ještě někoho nebo něco navíc hledáme. Dneska z toho nebylo nic, přitom na začátku sezony jsme právě tyhle brejky využívali skvěle. Řešíme to i na tréninku, z těchto situací jsme dnes mohli rozhodnout,“ podotkl kouč.

Druhá dvacetiminutovka naopak zastihla v dobrém kanonýrském rozpoložení Hodonínské. V sedmadvacáté minutě zůstal mezi vyškovskými hráči nedostatečně pokrytý najíždějící Krejčí a využil přesnou zpětnou příhru od Halíka. O deset minut později vyjel zpoza vyškovské svatyně Charvát a z těžkého střeleckého úhlu zamířil dokonale nad rameno gólmana do horního růžku.

Obrat v poslední periodě není nic, co by Vyškovští v této sezoně ještě nezvládli, ale stejně jako minule doma proti Meziříčí se to nepovedlo. Hlavně proto, že znovu inkasovali, brejk tři na dva zahráli Hodonínští jednoduše famózně. „Ťukec“ uzavřel Vyrůbalík do naprosto opuštěné brány.

Jiskřičku naděje ještě vykřesal sedm minut před koncem při další využité přesilovce Jakub Čuřík. „Sice máme novou přesilovkovou formaci, ale povedla se secvičená věc a otevřel se mi prostor ke střele. Měl jsem štěstí, od tyčky se mi to vrátilo na lehkou dorážku,“ popsal autor.

Jenže navzdory slibným možnostech nejen při závěrečné powerplay, další radost už se spoluhráči nezažil, skóre se dál neměnilo. „Nedáváme góly ze hry, je to od nás takové těžkopádné, prostě nám to tam nepadá, přitom jsme měli spoustu přečíslení. Dobrý mančaft třikrát neprohraje, nám se to bohužel povedlo, ale tady jsou šikovní kluci. I když se střed tabulky dotahuje, jde o to se jedním zápasem vrátit na vítěznou vlnu,“ dodal Čuřík.

Po další těsné porážce, tentokrát 2:3 v Hodoníně, má vyškovský realizační tým několik dní na taktickou i morální přípravu týmu na další zápas, tentokrát je na řadě sobotní výjezd do tabulkově sedmého Nového Jičínu. „Musíme zapracovat na té produktivitě a tahu na branku, na té to teď stojí. Snaha tam je, ale samotná snaha někdy nestačí. Než k nám přijelo Znojmo, byly jsme možná až v přehnaném klidu, že takováto série se stát nemůže. O to víc odpovědněji budeme přistupovat k zápasu v Jičíně,“ zmínil Konečný.

Nejbližší soupeř jeho mužstva přitom vzbudil aktuálně respekt, když druhou Kopřivnici doma vyprášil 8:4.