Přehled

17. kolo | 19. 11. 2022 | 17:00

Hokej Vyškov vs . Valašské Meziříčí

3 : 4

1 : 2 | 0 : 1 | 2 : 1 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

12. Komínek (Holemý), 44. Snášel (Kořenek, Žižka), 49. Dobiáš 

Valašské Meziříčí

18. Vavřík (Martinec), 19. Bachánek (Pětník, Gabrhelík), 39. Martinec (Andris, Hanák), 45. Pětník

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Snášel, Dobiáš, Janeček – Tomajko, Komínek (A), Vašíček – Čuřík, Kořenek, Popelka – Lekeš 

Trenér: Michal Konečný

Valašské Meziříčí

 Slovák (Růžička) – Ďurkáč (A), Talafa, Gréč, Holiš, Hanák, Gabrhelík, Riedl – Martinec, Pětník, Bachánek – Pokorný, Tarnoczy, Vávra – Vavřík, Andris, Kozubík
 
Trenér: Lukáš Plšek

Report

BOBŘÍ HRÁZ VYŠKOV NEPROLOMIL

Autor: David Mach

Vyškov – Oslabená domácí sestava, slepené zásahy soupeře na konci úvodní třetiny, ale hlavně tristní a málo vídaná bilance při vlastních přesilovkách, kterých měli k dispozici požehnaně.

To jsou hlavní důvody druhé druholigové porážky vyškovských hokejistů v řadě za sebou. Po těsně prohraném duelu se znojemským fenoménem východní skupiny potřebovali průběžně třetí domácí uspět v sobotu večer proti pátému Valašskému Meziříčí. Jenže nepovedlo se. „Byl to od nás takový profesorský projev bez důrazu, dali jsme sice první gól, ale pak jsme si začali myslet, že se nic nemůže stát. Proti Znojmu diametrálně odlišný výkon, nezasloužili jsme si body,“ láteřil po závěrečné siréně trenér Michal Konečný.

Hlavním problémem byly situace, kdy měli Vyškovští více mužů na ledě než protivník. Hosté se dopustili celkem hned deseti potrestaných provinění, což bylo dvakrát více než domácí. Jenže Vyškov se prosadil v početní převaze jen jednou, zatímco hned dvakrát v ní inkasoval. „Naše přesilovky byly katastrofální. Do tohoto zápasu jsme měli využití devatenáct procent, ale tentokrát se to teda nešlo. Možná to ovlivnilo i to, že jsme se nesešli v potřebném počtu na včerejším předzápasovém tréninku, to bývá hodně důležité pro tyhle situace. Postupně jsem zkoušel různé varianty, ale příliš to nepomohlo,“ zmínil.

Ale pojďme hezky od začátku. Jak kouč už výše naznačil, Vyškovští šli do kýženého vedení. První čtvrthodinu hry Bobry mleli v jejich obranné třetině, vyprodukovali ovšem „jen“ trefu Komínka, kterému krásně předložil puk po chybném střídání hostů Holemý. Jenže vývoj nabral ještě před první pauzou neočekávaný směr a přišel obrat. Chyba za vlastní brankou znamenala vyrovnání Vavříka, o minutu později se Pětníkova rána šťastně odrazil od zadního mantinelu k dojíždějícímu Bachánkovi.

Ve druhé třetině se domácí snažili všemocně o vyrovnání, ale herní tlak už nebyl takový jak na začátku zápasu, nepomáhali právě ani časté přesilovky. Naopak v jedné z nich z nenápadné přihrávky pálil od modré meziříčský Martinec a Holemý si srazil kotouč do vlastní brány.

Pro Vyškov poměrně typická situace, potřeba obratu, který se často povede. Našlápl k němu ve čtyřiačtyřicáté minutě Martin Snášel, kterému předložil pro průniku od zadního mantinelu Matěj Kořenek. „Viděl jsem, jak objíždí beka a že půjde za branku, tak jsem to zkusil do tandemu a najel si před bránu. Dal mi to perfektně, stačilo to jen trefit,“ chválil spoluhráče střelec. Jenže místo vyrovnání přišel další hřebíček do pomyslné vyškovské rakvičky znovu ve vlastní přesilovce. Do samostatného úniku ujel Pětník a zahrál gólmanovi Kořénkovi na housle, upravil na 2:4.

Domácí znovu dali kontaktní gól, jmenovitě při hře pět na tři Dobiáš, jehož příhru si jeden z beků srazil do vlastní sítě. Víc už toho ale nestihli také proto, že Holemý byl dvě minuty před koncem vyloučen za krosček. „Máme zraněné, nemocné, každý tým to potká, poskládali jsme jen tři lajny a ten hokej, který chceme předvádět, si podle mě vyžaduje čtyři plné útoky. Museli jsem to i trochu přeskládat. Ale nemůžeme to brát jako výmluvu, Bobři makali, dřeli a my potřebovali lepší výkon, abychom si mohli připsat vítězství,“ uvedl lodivod poražených.

Jeho tým tak má poprvé v sezoně na kontě dva zápasové neúspěchy za sebou. „Šance byly, ale bohužel. Každopádně dobrý tým třikrát v řadě neprohrává. Takže je potřeba udělat vše, abychom vyhráli v Hodoníně,“ prohlásil na závěr za vyškovské hráče Snášel. Nejbližší bitva je čeká v Hodoníně, a to ve středu 23. listopadu od 18.00 hodin. Ještě předtím odehrají v pondělí na svém zimním stadionu přátelské utkání proti výběru Univerzitní hokejové ligy s úvodním buly v 18.00 hodin.