Přehled

16. kolo | 16. 11. 2022 | 18:00

Hokej Vyškov vs . Orli Znojmo

3 : 5

0 : 2 | 3 : 1 | 0 : 2 

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

23. Snášel (Studený), 32. Snášel (Weintritt, Pospíšil), 38. Janeček (Žižka)

Orli Znojmo

15. Stránský (Svoboda, Hruška), 17. Špaček (Šťovíček, Tejnor), 35. T. (Mareš), 51. Havlát (Kover, Jenáček), 52. Mareš (Hruška, T.)

Sestavy

Hokej Vyškov

 Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Sebera, Vašíček, Janeček, Čuřík, Snášel, Popelka, Dobiáš, Komínek, Pospíšil

Trenér: Michal Konečný

Orli Znojmo

Žajdlík (Groh) – Kloz, Tejnor, Stránský, Zukal, Jenáček, Mareš, Remta – Sklenář, Havlát, Špaček, Svoboda T. (C), Kover, Svoboda O., Adámek, Hruška, Čermák, Nizhnikov, Pigl, Šťovíček 

Trenér: Jiří Beroun

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

VYŠKOV PODLEHL ZNOJMU AŽ V ZÁVĚRU

Autor: David Mach

Vyškov – Pěkný zážitek pro diváky, šance a útočná hra nahoru dolů na obou stranách a vyrovnaný stav až do poloviny třetí třetiny. Nakonec ale přeci jen vyhrál superfavorit.

Tak vypadal druholigový zápas šestnáctého kola východní skupiny, k němuž na vyškovský zimní stadion přijeli hosté ze Znojma. Kdo byl před úvodním buly větším adeptem na vítězství, o tom nebylo třeba polemizovat. Znojemští ještě v sezoně neztratili ani bod a neměli v úmyslu na tom nic měnit ani ve Vyškově.

Domácí ale byli jiného názoru. „Je to velká výzva, velká motivace pro kluky i pro mě. Musí se toho sejít hodně, ale když předvedeme to nejlepší, co v nás je, budeme s nimi držet krok a pak to může dopadnout jakkoli,“ řekl před utkání trenér Michal Konečný. A to se také potvrdilo. Jednostranná záležitost borců z města nad Dyjí se tentokrát nekonala.

V první třetině se ukázalo jako zásadní přesně to, na co Vyškovští upozorňovali, tedy přesilovky. Domácí svoji bez mála dvouminutovou dvojnásobnou převahu nevyužili, hosté následně dostali díky vyloučení Holemého na pět minut plus dokonce utkání šanci otevřít skóre. Povedlo se jim to a jako bonus náskok hned i zdvojnásobili. Trefili se od modré Stráský a dělovkou z první Špaček.

Domácí lavička označila zmíněný vyšší trest za přinejmenším diskutabilní. „K rozhodčím se snažím nevyjadřovat, ale tohle nechápu. Když přivřu obě oči, tak to bylo na dvě minuty, ale není mi jasné, proč by to mělo být pět plus do konce. Ano, měli jsme využít tu naši přesilovku, ale tohle rozhodnutí ovlivnilo zápas,“ spílal zpětně Konečný.

Vyškovští se ovšem nevzdali. Druhá perioda byla z jejich strany parádní, profesionálům ze Znojma se herně vyrovnali a v určitých pasážích byli i lepší. A připsali si i cenné zářezy na střeleckou pažbu. Jmenovitě dvakrát Snášel, když nejprve perfektně vyřešil situaci jeden na jednoho a pak po skrumáži doťukával do odkryté hostující brány. Pak sice opět nabrali ztrátu díky zásahu znojemského kapitána Svobody, ale do pauzy znovu srovnali krok díky Janečkovi.

Tento stav platil i deset minut před koncem. Pak přišlo pro domácí nešťastných třiačtyřicet vteřin. Nejprve Havlát a pak Mareš rozhodli o majiteli tříbodového zisku. „Mrzí nás to, byli jsme blízko senzaci. Myslím, že z těch prvních dvou třetin jsme měli vytřískat víc, měli jsme na to. Podali jsme dobrý výkon, pro nás hráče i diváky myslím dobrý zážitek, všichni jsme si to užili, přesto škoda výsledku. Nakonec asi převážila přeci jen trochu větší kvalita Znojma hlavně v zakončení,“ podotkl kapitán poražených Tomáš Žižka.

Podobné pocity měl i strážce vyškovské svatyně, který byl tentokrát ještě více v permanenci než obvykle. „Určitě je to velké zklamání, dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, ale pak jsme udělali dvě chybky a oni prostě mají kvalitu na to, aby to potrestali. Myslím si, že ve hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem, dvakrát je zachránila branková konstrukce, můžeme mít vztyčenou hlavu. Každý odvedl sto procent, zasloužili jsme si bod,“ uvedl Michal Kořének.

Vyškov tak nakonec přeci jen vyšel naprázdno. „Slušela by tomu plichta. Klukům jsem po zápase podal ruce a poděkoval. Není náhodou, že Znojmo ještě neprohrálo, ale nás nemleli, mohlo to dopadnout,“ uzavřel Konečný. K dalšímu domácímu utkání nastoupí jeho svěřenci už v sobotu 19. listopadu, kdy přijede Velké Meziříčí.