Přehled

12. kolo | 2. 11. 2022

HHK Velké Meziříčí vs . Hokej Vyškov

3 : 6

0 : 0 | 3 : 1 | 0 : 5

Statistiky

Branky

HHK Velké Meziříčí

24. Oščádal (Křenek, Juráň), 30. Oščádal (Sedláček, Křenek), 37. Střecha (Strnad, Dupljaku)

Hokej Vyškov

22. Mikulík (Sebera), 44. Kořenek (Žižka), 47. Dobiáš (Žižka, Mikulík), 50. Čuřík (Dobiáš), 52. Janeček (Dobiáš, Komínek), 58. Mikulík (Studený, Kořenek)

Sestavy

HHK Velké Meziříčí

Slavíček (Juda) – Ambrož (C), Trnka, Slabý, Sedláček, Švejda, Koželuh, Báňa – Dupljaku, Oščádal, Škvrně – Juráň, Burian, Vedral – Maštera, Strnad, Křenek (A) – Nesvadba, Doležal, Střecha. 

Trenér: Jozef Zavadil.

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Holemý, Žižka (C) – snášel, Hefka, Dobiáš – Sebera, Janeček, Tomajko – Čuřík (A), Vašíček, Komínek (A) – Kořenek, Čejka, Weintritt. 

Trenér: Michal Konečný.

Report

Vyškov má na kontě další velký obrat

Autor: David Mach

Velké Meziříčí – V první třetině se trápili se zakončením, ve druhé tak trochu zaspali a byli potrestáni, ale v té závěrečné přišla jejich velká střelecká exploze.

Vyškovští hokejisté zajížděli k dalšímu zápasu východní skupiny druhé ligy na led Velkého Meziříčí. Týmu, kterému v úvodním střetnutí sezony uštědřili obrovský debakl 9:0. Jenže tentokrát bylo už rozložení sil odlišné a tušil to předem i vyškovský trenér. „Bylo nám jasné, že to už bude stoprocentně jiné. Meziříčí doma potrápilo Znojmo, porazilo Havlíčkův Brod, spoléhat se na to, že je zase přejedeme, to by byla chyba,“ připomněl Michal Konečný.

A odpovídala tomu už úvodní dvacetiminutovka. Hosté sice měli více ze hry a připravili si několik slibných gólových příležitostí, síť ovšem nerozvlnili. To se povedlo až těsně po první pauze Dobiášovi a zdálo se, že by se duel mohl přeci jen vyvíjet klidným směrem pro Vyškov. Jenže jen na chvilku.

Opak byl pravdou. Během třinácti minut hry skórovali za domácí dvakrát Oščádal a jednou Střecha. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1 pro domácí a v té hostující byste určitě naměřili zvýšenou hladinu decibelů. „Je to tak, bylo tam rušno. V první třetině jsme měli spoustu šancí a nevyužili je, bylo tam i trochu smůly, ale tu druhou už jsme odehráli moc bohorovně. Dali jsme gól a najednou jsme nesmyslně zvolnili. Projev mančaftu se mi nelíbil, bez důrazu, bez pohybu. Hokej je emotivní sport, led musí hořet,“ zmínit kouč.

To po zápase potvrdil i velezkušený Tomáš Žižka. „Museli jsme se trochu vyburcovat, začali jsme být lehkovážnější, a to byl ten důvod, proč jsme dostali góly. Něco jsme si v kabině řekli, stáhlo se to na tři pětky a šli jsme do toho. Máme si myslím kvalitnější tým než soupeř, šlo o to být trpělivý,“ okomentoval kapitán mužstva.

Změny pomohly, dostavil se vyškovský střelecký uragán. Snížení přineslo nahození Kořenka, při němž měl domácí gólman dokonale zakrytý výhled. Vyrovnání obstarala skvělá přesilovková kombinace, na jejímž konci byl Dobiáš. A do vedení dostal svůj celek deset minut před koncem Čuřík, když se skvěle orientoval v předbrankovém prostoru a bekhendem poslal puk na místo určení. Dělovkou od modré čáry pak ještě velkolepý obrat dokonal Janeček a zvýšil na 5:3.

Poslední úpravu konečného skóre měl na svědomí Mikulík, když z levého kruhu propálil gólmana. „Máme jeden z nejmladších týmů v soutěži, opět se to ukázalo. Když jsme prohrávali, nelepilo nám to, skákalo nám to přes hokejky. Stažení na tři lajny tomu pomohlo a rozjelo se to naplno. Když se to láme a prohrává se, musí se s tím něco udělat. Je třeba dát prostor těm, kterým to zrovna jde, příští zápas to zase půjde někomu jinému. Tady se to povedlo,“ uvedl Konečný.

Vyškovští zůstávají průběžně druzí a v sobotu přivítají na svém stadionu Havířov.