Přehled

11. kolo | 29. 10. 2022

Hokej Vyškov vs . HC Slezan Opava

2 : 1

po prodloužení

0 : 0 | 0 : 1 | 1 : 0 - 1 : 0

Statistiky

Branky

Hokej Vyškov

56. Komínek (Blaha, Vašíček), 61. Vašíček (Žižka, Sebera)

HC Slezan Opava

32. Rousek (Beránek)

Sestavy

Hokej Vyškov

Kořének (Micka) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka (C) – Kořenek, Tomajko, Weintritt, Sebera, Vašíček, Janeček, Čuřík, Snášel, Komínek, Dobiáš, Čejka, Luža 

Trenér: Michal Konečný

HC Slezan Opava

Piták (Sotlar) – Zapletal, Pachula, Thiel, Šindelář (C), Štěpánek, Kocián, Věntus – Vojtovič, Beránek, Rousek, Kadula, Tomsa, Vojkůvka, Zelenka, Wolf, Štindl, Krupa, Buršík, Horný 

Trenér: Aleš Tomášek

Momentky z utkání

Zobrazit fotogalerii

Report

Vyškov udolal Opavu „trikem“ v prodloužení

Autor: David Mach

Vyškov – Prodloužení a powerplay, to jsou dva pojmy, které spolu moc často nesouvisí. Na první pohled totiž hokejová časová nadstavba, kdy se hraje jen tři na tři o další bod do tabulky, a riskantní hra „do plných“ bez brankáře, těžko hledají společný jmenovatel. Ale ve Vyškově, kam dorazila v druholigové bitvě východní skupiny Opava, se našel. A to rozhodlo. 

Zápasové předpoklady se naplnily. Nikoli ty faktické, kdy se měl potkat tabulkově průběžně druhý tým s posledním. Ale ty taktické. Opava do Vyškova přijela s konsolidovanou obranou a předvedla kolektivní výkon. „Došlo přesně na to, co jsem říkal předem, Opava hrála velice dobře, upřímně řečeno, takhle disciplinovaný a opravdu týmový výkon jsem v této sezoně ještě neviděl,“ konstatoval vyškovský trenér Michal Konečný.

Hosté byli nakonec odměněny i bodově a velmi dlouho to vypadalo, že by jejich zisk mohl být i tříbodový. Bezchybná defenziva a „šermířské“ výpady je málem dovedli k plnohodnotné výhře. První třetina gól nepřinesla, v polovině normální hrací doby pak ujel Tomáš Rousek a svůj nájezd na jinak skvělého Kořénka zakončil úspěšně.

Domácí dlouho bušili do pevně zavřených opavských obranných vrat marně. A když už to vypadalo, že ten správný klíč na odemknutí vstupní brány nenajdou, přeci jen kouzlo neprůstřelnosti papírového outsidera dorážkou Tomáše Komínka po Blahově ráně od modré zlomili. „Člověk musí věřit až do konce. Měli jsme šance, ale soupeř byl v obraně houževnatý, držel modrou čáru a čekal na naše chyby. My jen dobývali a nakonec se dočkali odměny, povedlo se to,“ zmínil úspěšný střelec. 

Jeho zásah do černého přišel čtyři minuty před třetí sirénou. Ta nakonec neznamenala konec utkání, ale jen jistotu bodu pro oba protivníky. O ten třetí se muselo rozhodnout až v prodloužení, a tam se vytasil s překvapivým mistrovským tahem domácí lodivod. Hned v první minutě, když Vyškov měl v útočném pásmu puk na holi, odvolal vlastního gólmana a hrál powerplay čtyři na tři.

Něco opravdu málo vídaného a překvapilo to i samotné domácí hráče. „No musím přiznat, že jsme z toho byli šokovaní. Naše první prodloužení a mě by to vůbec nenapadlo. Na tréninku jsme to taky nezkoušeli, ale špatný nápad to rozhodně není,“ podotkl Dominick Vašíček.

Právě on byl totiž na konci akce, která znamenala extra bod pro Vyškov. Dostal čas na stahovačku do osy hřiště a následné přesné zamíření do horního rohu. „Nakonec výborný tah, soupeři se stáhli na jednu stranu a já mohl využít prostor, který vznikl. Musím uznat, že Opava celý zápas skvěle bruslila, hrála do těla. Vyhovovalo jim naše malé hřiště, divím se, že jsou až na konci tabulky,“ dodal autor rozhodujícího výstřelu.

A co po utkání říkal samotný autor rozhodujícího nápadu? „Nebyla to nacvičená akce, ale také to nebyla úplná premiéra, už jsem to párkrát dřív zkoušel. Byla k tomu ideální příležitost, měli jsme kotouč u nich ve třetině. Kluci na mě udiveně koukali, co se děje. Když jsem je poslal to říct našemu gólmanovi, i ten tomu nechtěl věřit. Ale vyšlo to a to je důležité,“ zdůraznil Konečný.

Dva body pro Vyškov z tohoto utkání může někdo označovat za ztrátu, ale on to tak nevidí. „Dnes byli skvělí oba gólmani, hosté odvedli obrovský kus týmové práce a o to víc si cením, že jsme to nakonec přeci jen dokázali zlomit. Do poslední chvíle jsme tlačili do plných a vyplatilo se. Dnes svým klukům nemůžu vůbec nic vyčíst,“ doplnil Konečný.

Další zápasová porce čeká vyškovské mužstvo ve středu, kdy se vydá na půdu Velkého Meziříčí a bude obhajovat jednoznačnou výhru z domácího střetu druhého kola, který skončil jednoznačně 9:0.