Přehled

10. kolo | 26. 10. 2022

BK Havlíčkův Brod vs . Hokej Vyškov

3 : 9

1 : 2 | 0 : 3 | 2 : 4

Statistiky

Branky

BK Havlíčkův Brod

7. Tecl (D. Košťál, Kuchta), 42. Dvořák (Moučka), 58. Holenda (Dušek, Moučka)

Hokej Vyškov

8. Janeček, 12. Vosátko (Čejka), 36. Komínek (Sebera, Blaha), 36. Vosátko (Žižka), 39. Čuřík (Čejka, Dobiáš), 44. D. Vašíček (Hohl, Komínek), 45. D. Vašíček (TS), 52. Mikulík (Komínek, Sebera), 53. Snášel (Janeček)

Sestavy

BK Havlíčkův Brod

Nedvěd (45. Novák) – Dvořák, Krejčí, J. Vašíček (A), Grauer, Kliment, Kerber – Holenda, Voříšek (A), Valášek – Kopic, Moučka, Dušek – Kuchta (C), D. Košťál, Tecl – Vacík, J. Košťál. 

Trenér: Aleš Kraučuk

Hokej Vyškov

Kořének (Šarman) – Hefka, Hohl, Mikulík, Blaha, Vosátko, Studený, Žižka (C) – Snášel, Sebera, Dobiáš, Čejka, Janeček, Tomajko, Čuřík (A), D. Vašíček, Romančík, Kořenek, Komínek (A), Weintritt. 

Trenér: Michal Konečný

Report

Autor: David Mach

Havlíčkův Brod – Inkasovali jako první a později dostali hned dva góly ve vlastních přesilovkách. To jsou asi jediné dva „mínusy“, o nichž mohou vyškovští hokejisté po utkání v Havlíčkově Brodě přemýšlet. Zbytek rozboru utkání desátého kola druholigové východní skupiny už bude z jejich pohledu jen pozitivní.

Středeční hosté odjížděli na Vysočinu v mírném napětí díky předchozím dvěma porážkám v řadě. „Cítit to v týmu bylo, ale na druhou stranu už minule v Kopřivnici jsme nehráli špatně a říkal jsem klukům, že když budou pořád takhle pracovat, tak že se ten vývoj otočí v náš prospěch i výsledkově,“ uvedl trenér Michal Konečný.

Stalo se. Jeho svěřenci sice nabrali už v sedmé minutě jednobrankové manko, ale dál už se dění na ledě vyvíjelo podle jejich kýženého scénáře. Už do první sirény otočili kormidlem zápasu na svoji stranu, když nejprve poslal těžko chytatelnou ránu z levého kruhu Michal Janeček a pak se trefil od modré David Vosátko.

Další zásahy přišly až v poslední pětiminutovce druhé třetiny, zato byly hned tři a všechny na vyškovské straně. Nejprve chytrou přihrávku Sebery uklidil do sítě Komínek a za třiadvacet vteřin se podruhé za večer prosadil Vosátko. „Za góly jsem rád, ale je důležité, že jsme dominovali jako tým. Přeci jen za námi byli dva zápasy bez bodu a tohle nás nakopne, jen si to přenést i do dalších zápasů,“ podotkl dvougólový střelec. Pak přišla ještě využitá přesilovka Jakubem Čuříkem trefou mezi betony gólmana a vedení narostlo už na 5:1.

A to bylo ještě pro domácí milostivé. V závěrečném dějství totiž mohli být rádi, že nepřišel dvouciferný výsledek. Důležitou roli hrál Dominick Vašíček, když nejprve v početní převaze doklepával puk do opuštěné havlíčkobrodské svatyně a za půl minuty stejný hráč proměnil trestné střílení. „V té přesilovce jsem to měl snadný a nájezd, to je buď a nebo. Dostal jsem od trenéra důvěru a vyšlo mi to. Takový zápas jsme potřebovali, dobrý kolektivní výkon, výborně zachytal gólman,“ zmínil. 

Zásah do černého pak ještě přidali po skvělé kombinaci Matěj Mikulík a po rychlém brejku bekhendem Martin Snášel. Příležitosti na proslulou desítku se naskytly, ale zůstalo jen u nich. A protože i Havlíčkův Brod se dokázal ještě prosadit a to hned dvakrát, Vyškov zvítězil 9:3. „Mohlo to být i víc, nikdo by se moc nedivil, měli jsme spoustu dalších pěkných akcí a někdy se možná až přehrávalo. Znovu jsme se vrátili do toho herního projevu, co chceme hrát. Byli jsme celý zápas jednoznačně lepší a také jsme trestali nedisciplinovanost a fauly domácích,“ řekl kouč vítězů.

Přeci jen ho ale něco mrzelo, a to už zmíněná skutečnost, že dva ze třech puků ve vyškovské síti se tam ocitly ve chvíli, kdy mělo jeho mužstvo na ledě o muže navíc. „To není dobrý, dnes to až tak nevadí, ale jindy se nám to může pěkně vymstít. Zvlášť na začátku třetí třetiny, když to ještě pro nás nebylo takovým velkým rozdílem, jsme šli do přesilovky a totálně jsme ji odklouzali. To jsem se vztekal a po právu,“ zdůraznil Konečný.

Vyškov se díky tříbodovému zisku vrátil na druhé místo průběžné tabulky a v sobotu ho na jeho domácí stadion přijede navštívit Opava.