Report | 1. kolo

AZ Havířov - Hokej Vyškov 
2 : 4

Autor: David Mach

Vyškov zažil vítěznou premiéru.

Havířov – Čekala je ostrá zkouška na horké půdě jednoho z favoritů soutěže, klubu s extraligovou historií a ještě loni prvoligovou příslušností. Ale vyškovští hokejisté ji zvládli.

Odjet s úplně novým týmem k premiérovému mistrovskému utkání druhé ligy do Havířova a uspět tam, to nebyl zrovna jednoduchý úkol. „Jeli jsme tam s respektem, ale zdravým. Takovým, abychom mohli hrát naplno a nesvazovalo nás to. Šlo o to, aby kluci hned na začátku pochopili, že hrát se dá s každým,“ uvedl vyškovský trenér Michal Konečný. 

Nervozita byla v úvodu vidět na obou stranách, ale hosté se jí včas zbavili a rozehráli dobrou partii založenou na kolektivním výkonu. Už ve čtvrté minutě našel Tomáš Žižka zpoza brány Jakuba Čejku a ten z otočky otevřel vyškovský druholigový gólový účet. „Dostal jsem sklepnutý puk a říkal jsem si, že párkrát už jsem to takhle trefil. Vyšlo to, přineslo nám to trochu uklidnění,“ popsal autor branky.

Havířovští dokázali srovnat krok díky Mrvovi, ale vyškovské odhodlání po prvním zápasovém úspěchu by těžko zastavoval i seriálový havířovský kouč Libor Hrouzek s kteroukoli jeho Lajnou. Druhou ránu do černého přidal Vojtěch Dobiáš, když se neunáhlil při dorážce z bezprostřední blízkosti brány a ještě do první pauzy zvýšil dobře ukrytou ranou za obráncem Matěj Sebera.

Na další gól se čekalo až do začátku poslední části hry, kdy svou sólo akci zakončil přesně do víka Lukáš Blaha a zvýšil tak na 4:1. „Měli jsme dost dalších šancí, ale neproměnili jsme. Říkal jsem si, jestli nás to nebude mrzet, zvlášť když tam domácím spadl takový dloubák přes hradbu těl,“ popsal kouč snížení havířovského Kolarze.

Skóre se už ale dál ani přes závěrečnou domácí powerplay nezměnilo. Vyškov tak přehrál Havířov 4:2 a domů si odvezl první tři body do tabulky východní druholigové skupiny. „Chci vyzdvihnout našeho gólmana, ale pochvalu zaslouží jeden hráč vedle druhého. Všichni přesně plnili, co jsme si před zápasem řekli. Na druhou stranu nesmíme ale první vítězství přeceňovat, musíme pracovat dál, čeká nás Velké Meziříčí,“ připomněl Konečný nejbližší středeční domácí duel.

AZ Havířov – Hokej Vyškov 2:4 (1:3, 0:0, 1:1) 

Branky (asistence): 8. Mrva (Kofroň, Zdeněk), 45. Kolarz (Čmiel) – 4. Čejka (Žižka), 12. Dobiáš (Hefka), 16. Sebera (Vašíček), 41. Blaha (Čuřík).
Rozhodčí: Šico – Bartek, Klimek.
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 819. 

Sestava Vyškova: Kořének (Micka) – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Riedl, Žižka (C) – Vašíček, Sebera, Dobiáš, Čejka, Tomajko, Hefka, Čuřík (A), Janeček, Romančík, Kořenek, Komínek (A), Weintritt

Další zápas: 
Hokej Vyškov – Velké Meziříčí
28. září od 18.00 hodin